Srebrne Rysice! GRATULUJEMY! To koniec siatkarskiego sezonu

KATEGORIA: SPORT / 26 marca 2020

Fot. Paweł Bialic

Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki podjął decyzję o zakończeniu sezonu. W Lidze Siatkówki Kobiet przyznano medale. W Plus Lidze mężczyzn na takie rozstrzygnięcia się nie zdecydowano. Wszystko rzecz jasna spowodowane pandemią koronawirusa.

Decyzja władz polskiej siatkówki sprawiła, że ze srebrnego medalu mogą się cieszyć zawodniczki Developresu SkyRes Rzeszów. o takich rozstrzygnięciach czytamy w komunikacie. Jego fragment publikujemy poniżej.

"Zakończyć sezon rozgrywkowy 2019/2020 po pełnej fazie zasadniczej sezonu 2019/2020, bez rozgrywania fazy play-off. W związku z tym, że LSK rozegrała całą fazę zasadniczą Zarząd zdecydował, że zostanie przyznany tytuł mistrza Polski, a kolejność drużyn w tabeli ustalona zostanie według liczby zdobytych punktów meczowych, po zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek. Trzy czołowe drużyny w klasyfikacji otrzymają medale mistrzostw Polski, dodatkowo Grupa Azoty Chemik Police oraz Developres SkyRes Rzeszów prawo rywalizowania w Lidze Mistrzyń sezonu 2020/2021."

W tym sezonie zawodniczki Developresu na plac gry już nie wybiegną. Przypomnijmy tylko, że w zakończonych już rozgrywkach, nasza drużyna brała udział także w Pucharze CEV, gdzie dotarła do fazy 1/8 pucharu. Rysice zagrały także w finale Pucharu Polski. Decydujący mecz przegrały z Grupą Azoty Chemik Police 2-3.

Na plac gry nie wybiegną także panowie. Asseco Resovia, która tego sezonu nie może zaliczyć do udanych nie dokończy rywalizacji. W Plus Lidze nie przyznano medali.

– To były dla nas bardzo trudne decyzje – mówi Paweł Zagumny, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Trudne, lecz konieczne do podjęcia w trosce o bezpieczeństwo graczy, pracowników klubów i całego naszego środowiska. Mam nadzieję, że spotkają się ze zrozumieniem. W tym momencie dziękuję naszym wszystkim sponsorom oraz partnerom za okazywane nam zrozumienie i wsparcie, graczom i klubom za bardzo emocjonujący sezon. Liczę, że wkrótce wszyscy w zdrowiu spotkamy się w naszych halach, w walce o medale i przy wsparciu najlepszych kibiców świata – dodał.

Fot. Paweł Bialic

#zostanwdomu jeżeli tylko masz taką możliwość

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4