44 przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu

KATEGORIA: ZDROWIE / 26 marca 2020

Fot. Pixabay.com

Wśród 34 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, o których poinformowało Ministerstwo Zdrowia jest jeden mężczyzna z Podkarpacia.

- Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego i zachodniopomorskiego - przekazał resort zdrowia.

Jak podała rzecznik wojewody Małgorzata Waksmundzka-Szarek, 44 osoba na Podkarpaciu zakażona koronawirusem to starszy mężczyzna z powiatu krośnieńskiego. Jego stan jest dobry, przebywa w ścisłej kwarantannie.

- Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 7731 osób, a 9050 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 65 osób - poinformowała rzecznik wojewody.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1591 testów. Potwierdzono 44 przypadki zakażenia. Zmarła jedna osoba – mężczyzna z powiatu leżajskiego w wieku 67 lat.

Ministerstwo poinformowało też, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące. Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. - Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19 - zaznacza resort zdrowia.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 1085, w tym 15 osób zmarło.

Red.

#zostanwdomu jeżeli tylko masz taką możliwość

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4