Ponad 23 litry krwi oddali w sobotę podkarpaccy terytorialsi

KATEGORIA: BEZPIECZEŃSTWO / 29 marca 2020

Fot. Paulina Lęcznar/3. PBOT

W minioną sobotę żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej bardzo aktywnie odpowiedzieli na apel dyrekcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) w Rzeszowie. Sytuacja epidemiologiczna spowodowana wirusem COVID-19 w kraju nie powstrzymała podkarpackich terytorialsów przed niesieniem pomocy. Z sercem na dłoni dla swoich bliskich, sąsiadów i społeczeństwa w ostatnią sobotę oddali ponad 23 litry krwi, zasilając przy tym podkarpacki bank krwi.

Fot. Paulina Lęcznar/3. PBOT

- Zbiórka odbyła się na terenie dowództwa brygady z zachowaniem szczególnych warunków bezpieczeństwa. Na hasło „Terytorialsi mają pomoc we krwi” odpowiedziało blisko 60 żołnierzy powiatu rzeszowskiego. Donacja krwi prowadzona była w mobilnym punkcie poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa z Rzeszowa. W ramach operacji „Odporna wiosna” akcja honorowego krwiodawstwa realizowana jest również w terenowych stacjach krwiodawstwa, aby zminimalizować przemieszczanie naszych żołnierzy po Podkarpaciu. W sumie w ramach operacji „Odporna wiosna” terytorialsi oddali już 59 litrów krwi - wyjaśnia kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Fot. Paulina Lęcznar/3. PBOT

Podkarpaccy terytorialsi oddają krew cyklicznie. Żołnierze dotychczas brali udział w wielu projektach związanych z krwiodawstwem. Do takich akcji można zaliczyć „Krwioobieg terytorialsa”, „Terytorialsi mają pomoc we krwi”, „Trasa czerwonej nitki” czy „Spokrewnieni służbą”. Ochotnicy od powstania podkarpackiej brygady oddali już ponad 550 litrów krwi. - Jak pokazują wyniki, żołnierze lubią pomagać i wspierać społeczeństwo z regionu, z którego sami się wywodzą. Przez to również realizują założone cele i misję formowanego piątego rodzaju Sił Zbrojnych - Wojsk Obrony Terytorialnej - podkreślają podkarpaccy terytorialsi.

Red.

Fot. Paulina Lęcznar/3. PBOT

Fot. Paulina Lęcznar/3. PBOT

#zostanwdomu jeżeli tylko masz taką możliwość

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4