We wtorek na Podkarpaciu 15 nowych zakażonych. Kolejna osoba wyzdrowiała

KATEGORIA: ZDROWIE / 31 marca 2020

Fot. unsplash.com

256 nowych zakażeń SARS-CoV-2 w kraju potwierdziło we wtorek (31 marca) Ministerstwo Zdrowia. W porannym komunikacie poinformowano o 77, po godzinie 14 o kolejnych 83, a wieczorem o 96 takich przypadkach.

Wśród zakażonych jest 15 osób z Podkarpacia.

Najpierw podano informację o 13 nowych przypadkach zakażeń w regionie. To: kobieta w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego, młoda kobieta z powiatu strzyżowskiego, dziecko z powiatu strzyżowskiego, kobieta w sile wieku z powiatu jasielskiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu krośnieńskiego, młody mężczyzna z powiatu sanockiego, dwóch starszych mężczyzn z powiatu niżańskiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu niżańskiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu leżajskiego, kobieta w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego, młody mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego i starsza kobieta z powiatu przeworskiego.

Wieczorem podano natomiast informację o jeszcze 2 kolejnych zakażonych osobach z regionu.

- To dwie kobiety: młoda z powiatu rzeszowskiego oraz starsza z powiatu leżajskiego - wyjaśniła Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego.

Łącznie liczba przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła we wtorek do 95.

- Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 5681 osób, a 10644 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 93 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 2345 testów - poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

Jest też dobra wiadomość. Na Podkarpaciu wyzdrowiała kolejna - 5 osoba. To kobieta z powiatu dębickiego w sile wieku, która przebywała w szpitalu w Dębicy, a od 19 marca w szpitalu w Łańcucie.

Równocześnie resort zdrowia poinformował we wtorek o śmierci kolejnych dwóch osób w Polsce: 70-letniej kobiety, która była hospitalizowana w Tychach oraz 37-letniego mężczyzny, który był hospitalizowany w Warszawie.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w kraju wzrosła do 2311, w tym 33 osoby zmarły.

Red.

#zostanwdomu jeżeli tylko masz taką możliwość

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4