Czwartek: w regionie jest 9 nowych zakażonych osób. Zmarła jedna kobieta

KATEGORIA: ZDROWIE / 2 kwietnia 2020

Fot. Pixabay.com

W czwartek 2 kwietnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało łącznie o 392 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz 14 zgonach. To najwięcej zarówno zakażeń i zgonów odnotowanych w jednym dniu do tej pory.

Wśród zmarłych jest jedna osoba z naszego regionu – 88-letnia kobieta z powiatu stalowowolskiego, która najpierw była hospitalizowana w Mielcu, a 29 marca trafiła do szpitala w Łańcucie. Zmarła w czwartek o godz. 5.00. Jak już informowaliśmy łańcucki szpital jako przyczynę zgonu pacjentki podał zakażenie COVID-19 z ciężkim zapaleniem płuc i ciężką niewydolnością krążeniowo-oddechową.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała też w czwartek najpierw o dwóch kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Chodzi o młodą kobietę z powiatu ropczycko-sędziszowskiego przebywającą w kwarantannie oraz u kobietę w sile wieku z powiatu tarnowskiego (woj. małopolskie) przebywającą w szpitalu w naszym województwie.

Później rzeszowski sanepid podał informację o kolejnych 7 przypadkach zakażeń. To: starsza kobieta z powiatu krośnieńskiego, starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego, młoda kobieta z powiatu rzeszowskiego, starszy mężczyzna z powiatu rzeszowskiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu przeworskiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu dębickiego i kobieta w sile wieku z powiatu dębickiego.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono dotąd na Podkarpaciu 113 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, natomiast 6 osób wyzdrowiało. Zmarło 4 osoby.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 2748 osób, a 13 748 poddane jest kwarantannie. Hospitalizowanych jest natomiast aktualnie 108 osób.

Od początku wdrożenia badań w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 2767 testów na obecność koronawirusa.

W sumie w Polsce zdiagnozowano 2946 przypadków zakażenia, w tym 57 osób zmarło.

Red.

#zostanwdomu jeżeli tylko masz taką możliwość

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4