Park przy Dąbrowskiego prawie gotowy. Wrócił tam staw. Zobaczcie ZDJĘCIA

KATEGORIA: FOTORELACJE / 4 września 2020

Fot. Karol Woliński

Trwają ostatnie prace Ogrodzie Miejskim im. Solidarności przy ul. Dąbrowskiego i wszystko wskazuje na to, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami władz Rzeszowa rewitalizacja parku ma zakończyć się jeszcze w tym miesiącu. Na odnowienie parku miasto wyda prawie 8 mln zł. W planie inwestycji było nasadzenie około nowych 20 tys. krzewów i roślin oraz 50 drzew.

Oprócz tego prace w parku obejmą wymianę alejek parkowych, oświetlenia i elementów małej architektury – ławek parkowych, koszy na śmieci, tablic informacyjnych. Do tego w parku powstała nowa fontanna w stawie, a raczej oczku wodnym, które zostało zlokalizowane w miejscu dawnego stawu. Dodatkowo w parku pojawiły się nowe rzeźby, a pomnik Juliusza Słowackiego został przeniesiony do centralnej części terenu.

Za remont parku odpowiada Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów w Rzeszowie. Przypomnijmy, że podczas prac rewitalizacyjnych część mieszkańców alarmowała o niepotrzebnej wycince niektórych starych drzew. Ratusz tłumaczył jednak, że drzewa owszem zostały wycięte, ale nie w ramach rewitalizacji, tylko z powodu złego stanu lub zbyt dużego pochylenia nad alejką, co powodowało zagrożenie dla pieszych.

Prace rewitalizacyjne w parku przy ul. Dąbrowskiego trwały ponad rok.

Wokul

Fotorelacja: Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4