Z Frankfurtu do Jasionki. Lądowanie Lufthansy po pandemicznej przerwie

KATEGORIA: FOTORELACJE / 27 lipca 2021

Fot. Paweł Bialic

Bombardier CRJ-900 linii Lufthansa lecący z Frankfurtu nad Menem wylądował w poniedziałek (26 lipca) na podrzeszowskim lotnisku w Jasionce. To pierwszy kurs samolotu tych niemieckich linii lotniczych po blisko półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią i cięciami w siatce połączeń.

Loty do Frankfurtu wróciły do siatki połączeń na lotnisku w Jasionce po kilku latach. Wcześniej były realizowane w latach 2009-2015. Później z podrzeszowskiego lotniska Lufthansa wykonywała loty do Monachium. Te zostały wstrzymane w 2020 roku w związku z pandemią koronawirusa i teraz zostały zastąpione innym, znanym już wcześniej kierunkiem.

- Cieszę się, że Lufthansa przywróciła loty do Rzeszowa. Te połączenia z Frankfurtem nad Menem są ważne dla naszego regionu zarówno pod względem biznesowym, jak i turystycznym. To świadczy także o tym, że niemiecki przewoźnik widzi potencjał w naszym regionie do rozwijania swojej siatki połączeń – mówi marszałek Władysław Ortyl.

Od 26 lipca samoloty Lufthansy sześć razy w tygodniu będą operować na trasie Rzeszów-Frankfurt nad Menem. Trasa do Frankfurtu obsługiwana będzie dwoma typami samolotów: Embraer E-190 ze 100 miejscami na pokładzie oraz Bombardier CRJ-900 dysponującym 79 fotelami.

Loty z Rzeszowa do Frankfurtu Embraerem E-190 odbywać się będą w poniedziałki, czwartki i soboty o godzinie 11:30, natomiast Bombardierem CRJ-900 w poniedziałki, wtorki i czwartki o godzinie 7:15. Loty z Frankfurtu do Rzeszowa Embraerem E-190 będą odbywać się w poniedziałki, czwartki i soboty o godzinie 9:15, natomiast Bombardierem CRJ-900 w poniedziałki, środy i niedziele o godzinie 17:55.

Red.

Fotorelacja: Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4