21. Dzień Serca. Na Rynku były tłumy rzeszowian. To dobrze, że dbamy o zdrowie

KATEGORIA: FOTORELACJE / 26 września 2021

Fot. Paweł Bialic

W niedzielę 26 września obyła się XXI edycja obchodów Dnia Serca w Rzeszowie. Organizowane od ponad dwóch dekad wydarzenie stanowi zwieńczenie szeregu działań z zakresu edukacji i promocji zdrowego stylu życia, prowadzonych przez Podkarpacki Oddział PTK i CM MEDYK. Jak co roku organizatorzy imprezy nie zawiedli, racząc mieszkańców szeregiem wyjątkowych atrakcji oraz możliwością przeprowadzenia badań profilaktycznych.

Tegoroczne działania poprzedzające Dzień Serca po raz kolejny odbywały się pod hasłem #DajemySerce. Akcja miała na celu edukację prozdrowotną mieszkańców miasta w kontekście profilaktyki chorób układu krążenia oraz zwiększenie poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie.

Dzień Serca rozpoczął się oficjalnie 26 września w niedzielę o godz. 14:30 na rzeszowskim Rynku. Zaproszeni specjaliści poruszyli tematy istotne pod względem przeciwdziałania chorobom serca. Przybyli na wydarzenie mieszkańcy mieli możliwość wykonania badań profilaktycznych oraz skonsultowania się m.in. z kardiologiem, psychologiem czy dietetykiem. Dodatkowo odbywały się szkolenia z zakresu pierwszej pomocy z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości, zorganizowane przez Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz firmę Schiller Polska.

Oprócz możliwości zbadania się i nabycia nowej wiedzy na temat przeciwdziałania chorobom układu krążenia uczestniczy wydarzenia skorzystali także z takich atrakcji jak - Rowerowe Show w wykonaniu Krystiana Herby, występy artystów z Centrum Sztuki Wokalnej czy wystawa zabytkowych samochodów. Organizatorzy zaplanowali również szereg atrakcji dla najmłodszych uczestników wydarzenia, takich jak warsztat garncarski, gry i konkursy z nagrodami, zaplatanie warkoczyków czy trampoliny. Imprezie towarzyszył także Festiwal Dzikich Zup. Na płycie rynku ugotowanych i rozdanych zostało ponad 4000 porcji zupy. Wszystko to dzięki Podkarpackiemu Stowarzyszeniu Gastronomów. Na miejscu upieczony został również świeży chleb oraz odbywały się warsztaty z pieczenia ciasteczek prowadzane przez lokalną legendę cukiernictwa – Kazimierza Raka. Obchody XXI Dnia Serca w Rzeszowie zakończył koncert zespołu The Freeborn Brothers.

Red.

Fotorelacja: Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4