Świąteczne Miasteczko na Rynku w Rzeszowie już otwarte. Zobacz ZDJĘCIA

KATEGORIA: FOTORELACJE / 4 grudnia 2021

Fot. Paweł Bialic

Miało być magicznie i jest. Na rzeszowskim Rynku zrobiło się rzeczywiście bajkowo. W ramach akcji „Magiczna zima w Rzeszowie” w sobotnie popołudnie (4 grudnia) uroczyście otwarto tu Świąteczne Miasteczko. A na nim wiele atrakcji: jarmark z rękodziełem i lokalnymi produktami spożywczymi, diabelski młyn, karuzela, pontonowa zjeżdżalnia, Domek Św. Mikołaja, choinka i Szopka Rzeszowska, można też napić się grzanego wina i skorzystać z gorących posiłków. Uroczystość ściągnęła na Rynek tłumy rzeszowian.

- Zapraszam wszystkich Was wraz z całymi rodzinami do uczestniczenia w magicznej zimie w Rzeszowie - mówił do mieszkańców prezydent Konrad Fijołek w czasie otwarcia Świątecznego Miasteczka - Wszystkiego dobrego, wesołego przygotowywania się do najpiękniejszych świąt.

Inaugurację Świątecznego Miasteczka połączono z włączeniem zimowych iluminacji, które po godz. 17.00 rozświetliły nie tylko Rynek ale wiele rzeszowskich ulic.

Na Rynku odsłonięto też po raz pierwszy Szopkę Rzeszowską. To dar pochodzącego z Rzeszowa prof. Andrzeja Urbanika, radiologa, wykładowcy Uniwersytetów: Rzeszowskiego i Jagiellońskiego. Szopkę wykonał Andrzej Malik, wywodzący się z rodziny, która od czterech pokoleń kreuje słynne szopki krakowskie. Szopka zawiera w sobie elementy rzeszowskich budowli, w tym ratusza.

- Mam nadzieję, że to zaowocuje szopkarstwem w Rzeszowie, bo mamy piękne obiekty architektoniczne, można to wykorzystać - mówił fundator szopki prof. Andrzej Urbanik.

A już w niedzielę (5 grudnia) korowód Świętego Mikołaja, który o godz. 14.00 wyruszy spod fontanny multimedialnej i m.in. ul. 3 Maja dotrze na Rynek. Tu o godz. 15.00 Św. Mikołaj będzie rozdawał prezenty. Natomiast 17 grudnia także na Rynku tradycyjna Wigilia Miejska.

O szczegółach ponad 70 atrakcji, które czekają na rzeszowian nie tylko na Rynku do 23 grudnia pisaliśmy już TUTAJ.

Red.

Fotorelacja: Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4