Rzeszów Breakout Days. Zagrali dla Tadeusza Nalepy przy jego pomniku

KATEGORIA: FOTORELACJE / 17 września 2022

Fot. Karol Woliński

Zgodnie z tradycją festiwalu Rzeszów Breakout Days poświęconego twórczości Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout w sobotę 17 września licznie zgromadzeni rzeszowianie już po raz kolejny zaśpiewali utwór „Kiedy byłem małym chłopcem” pod pomnikiem artysty na ul. 3 Maja.

Festiwal Rzeszów Breakout Days 2022 trwa od czwartku, 15 września. Za nami już kilka koncertów. Na zakończenie w sobotę 17 września zaplanowano jeszcze dwa bezpłatne koncerty w Parku Jedności Polonii z Macierzą (al. Cieplińskiego/ul. Pułaskiego). O godz. 18:00 zagrał Daryl Strodes Band, natomiast od godz. 20:00 Nocna Zmiana Bluesa.

Breakout Days to festiwal muzyczny stworzony ku pamięci wybitnego twórcy, ponadczasowego artysty, Tadeusza Nalepy. Jego twórczość wytyczyła nowy kierunek w muzyce, łamiąc przy tym narzucone w latach 70. ograniczenia estetyczne. Muzyka stworzonego przez Tadeusza zespołu Breakout od lat elektryzuje słuchaczy, a jego nazwa stała się marką rozpoznawalną w wielu krajach. Breakout to także marka, która w Polsce kojarzona jest z Rzeszowem.

Wokul

Zdjęcia: Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4