Premier Mateusz Morawiecki na wojskowym pikniku w Rzeszowie

KATEGORIA: FOTORELACJE / 9 marca 2019

Fot. Sebastian Stankiewicz

Premier Mateusz Morawiecki wziął w sobotę udział w pikniku z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do NATO, który odbywał się w Rzeszowie na terenie 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich przy ul. Lwowskiej. Szef rządu przybył tam przed godz. 15 prosto z konwencji Prawa i Sprawiedliwości zorganizowanej w Jasionce w G2A Arena.

Premier został powitany przez dowódcę 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, pułkownika Dariusza Lewandowskiego oraz przedstawicieli miejscowych władz z wojewodą Ewą Leniart na czele. Po oficjalnym powitaniu z udziałem kompanii honorowej Podhalańczyków, Mateusz Morawiecki złożył wieniec pod pomnikiem 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK oraz zapalił znicz pod obeliskiem żołnierza poległego w Afganistanie.

Dla licznie zgromadzonych na pikniku mieszkańców Rzeszowa i Podkarpacia była to okazja do uściśnięcia ręki premiera czy zrobienia sobie okolicznościowego zdjęcia z Mateuszem Morawieckim. Do premiera ustawiała się zresztą w tym celu kolejka chętnych, w tym oczywiście rodziny z dziećmi.

Następnie premier obejrzał wystawę sprzętu i uzbrojenia w hali sportowej, co było okazją do krótkich rozmów z żołnierzami, a także z młodzieżą ze Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego.

Później na placu jednostki przy ul. Lwowskiej Mateusz Morawiecki obejrzał wystawę pojazdów bojowych (m.in. kołowych transporterów Rosomak w kilku odmianach, samobieżnego automatycznego moździerza kal. 120 mm Rak, samobieżnej haubicy Goździk, czołgu T-72M1) i innych samochodów używanych przez Podhalańczyków.

Red.

ZDJĘCIA: Sebastian Stankiewicz

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4