Tak było na pikniku „Niepodległa w Europie”. Zobaczcie ZDJĘCIA

KATEGORIA: FOTORELACJE / 15 sierpnia 2019

Mieszkańcy Rzeszowa licznie wzięli udział w zorganizowanym w czwartek pikniku rodzinnym „Niepodległa w Europie - 100-lecie polskiej flagi państwowej”. Gospodarzami wydarzenia byli wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz dyrektor Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie Jerzy Guniewski. Piknik został zorganizowany wspólnie z partnerami instytucjonalnymi z województwa podkarpackiego, wśród których były m.in. służby mundurowe.

Wydarzenie na placu przed Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie miało na celu podkreślenie odświętności jubileuszu 100-lecie polskiej flagi państwowej oraz odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Oficjalne rozpoczęcie pikniku połączone było z wystąpieniem zaproszonych gości i uroczystym pokrojeniem tortu przez wojewodę Ewę Leniart i dyrektora oddziału NBP Jerzego Guniewskiego.

Wśród wielu atrakcji były animacje i konkursy dla dzieci i dorosłych, pokazy sprzętu i umiejętności bojowych, punkty zamiany monet okolicznościowych i prezentacja wartości kolekcjonerskich NBP o charakterze niepodległościowym, kuchnia polowa, tort i pierniczki w kształcie monet.

Red.

Zdjęcia: Podkarpacki Urząd Wojewódzki

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4