Upamiętnili artystów, którzy odeszli. Koncert „Ocalić od zapomnienia”

KATEGORIA: FOTORELACJE / 18 listopada 2019

Fot. Paweł Bialic

W miniony piątek (15 listopada), o godz. 18.00 odbyła się 9. Edycja Zaduszkowego Koncertu Wspomnień „Ocalić od zapomnienia”. Koncert odbył się w sali widowiskowej Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Dąbrowskiego.

Wykonawcy śpiewali piosenki artystów, którzy niestety już odeszli. M.in. pojawiły się utwory:

- Anna Jantar „Nie wierz mi, nie ufaj mi”, „Mój, tylko mój”, „Wielka dama”

- Zbigniew Wodecki „Panny mego dziadka”

- Andrzej Zaucha „Bądź moim natchnieniem”

- Kora „Kocham Cię kochanie moje”, „Do Ciebie biegłam”, „Bez Ciebie umieram”.

Stroną instrumentalną zajmował się Zbigniew Jakubek - grali studenci kierunku Jazz i muzyka rozrywkowa UR. Śpiewali podkarpaccy wokaliści - głównie przyjaciele, absolwenci i uczniowie organizatorki i pomysłodawczyni wydarzenia - Iwony Josse-Jakubiec.

Wśród wykonanych utworów były ciekawe aranżacje polskich piosenek począwszy od lat 30. do współczesnych. W składzie instrumentalnym oprócz podstawowych instrumentów (piano, gitara, bas, perkusja) znalazły się też instrumenty smyczkowe i dęte.

Zainteresowanie wydarzeniem było spore. Już kilka dni przed koncertem zostały wydane wszystkie bezpłatne wejściówki i na sali trzeba było dostawiać krzesła, żeby wszyscy mogli siedzieć.

Widzowie zachwyceni tegorocznym koncertem już zapowiedzieli, że czekają na wyjątkową, jubileuszową 10. edycję koncertu „Ocalić od zapomnienia”, która odbędzie się za rok.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4