Zobaczcie jak w tym roku wyglądał Orszak Trzech Króli w Rzeszowie. FILM

KATEGORIA: FOTORELACJE / 6 stycznia 2020

Prawie 15 tysięcy mieszkańców wraz z współuczestnikami Ósmego Orszaku Trzech Króli przeszło dziś, 6 styczna 2020 roku, ulicami Rzeszowa pod hasłem: „Cuda, cuda ogłaszajcie”.

W radości i śpiewając Orszak wyruszył po godz. 12.00 ulicami: W. Kilara, F. Szopena, al. Lubormiskich, ul. 3 Maja i ul. T. Kościuszki by dotrzeć na rzeszowski Rynek.

Tegoroczny rzeszowski Orszak Trzech Króli składał się z pięciu scen: Rozporządzenie cezara Augusta, Walka dobra ze złem, Dwór Heroda, Brama anielska oraz Pokłon Trzech Króli w szopce na Rynku.

Dialogi podczas tegorocznego orszaku opierały się na tekstach świątecznych kolęd. Nowością była darmowa aplikacja kolędowa Orszaku Trzech Króli dostępna na smartfonach z tekstami ponad 200 kolęd i pastorałek.

W tym roku dla uczestników przygotowano 20 tys. koron, 10 tys. śpiewników oraz 2 tys. piernikowych koron. Można był ogrzać się również gorącą herbatą.

Poniżej prezentujemy Wam Video i Fotorelację z tego radosnego wydarzenia w Rzeszowie. Może znajdziecie się na zdjęciach?

FOTORELACJA: Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4