Zmarnowane okazje i dwie czerwone kartki. Stal przegrywa w Stalowej Woli

KATEGORIA: SPORT / 17 czerwca 2020

fot. stalrzeszow.pl

To chyba nie będzie wiosna Stali Rzeszów - tak pomyśleli sobie zapewne kibice, którzy mieli okazje obejrzeć dzisiejszy mecz biało-niebieskich w Stalowej Woli. Drużyna z Rzeszowa przegrała 0-3 i zamiast bić się o zapowiadany przecież przez awans do pierwszej ligi, musi najpierw zapewnić sobie utrzymanie.

- Chciałem zapewnić naszych kibiców, że ten mecz był przełomowy i po nim, zrodzi się drużyna, która będzie walczyć jeszcze bardziej. Jestem przekonany, że od następnego meczu Stal Rzeszów będzie się pięła w tabeli - mówił po spotkaniu Marcin Wołowiec trener Stali.

Dużo w słowach trenera optymizmu, a to wszystko przecież trzeba poprzeć dobrą postawą na boisku. Tej w meczu ze "stalówką" nie było dużo. A jeśli nawet pojawiały się okazje bramkowe Michalika czy Pląskowskiego nie zostały zamienione na gole. Zatem ponownie skuteczność do poprawy. Lekcje do odrobienia ma chyba również bramkarz biało-niebieskich. Nie wszystkie jego interwencje były pewne, a przy pierwszym straconym golu, chyba powinien zachować się nieco lepiej.

Na sam koniec trzeba dodać, że Stal od 64 minuty grała w dziewiątkę. Sędzia zwodów postanowił chyba przed meczem, że mając żółte kartki nie będzie się wahał ich używać. Wydaje się, że przynajmniej kilka razy sięgał po „żółtko” zbyt pochopnie. Ofiarą kartek Stała się drużyna gości. Boisko musieli opuścić Pląskowski, a chwilę potem Kotwica.

Gospodarze natomiast mieli plan na ten mecz, który bardzo dobrze zrealizowali. Wyłączyli z gry najlepszych zawodników Marcina Wołowca i to wystarczyło by cieszyć się z kompletu punktów.

Stal Stalowa Wola - Stal Rzeszów 3-0 (1-0)

1-0 Fidziukiewicz (28)

2-0 Fidziukiewicz (72)

3-0 Ciepiela (80)

STAL STW.: Pietrzkiewicz – Jarosz, Witasik, Mroziński, Sobotka, Jopek (78. Szifer), Stelmach, Waszkiewicz (77. Kiercz), Płonka (67. Chromiński), Śpiewak (58. Ciepiela), Fidziukiewicz.

STAL Rz.: Kaczorowski – Trznadel (68. Sierant), Sylwestrzak, Góra, Głowacki, Mozler (62. Pieczara), Kotwica, Kłos (82. Szczepanek), Michalik (71. Jarecki), Reiman, Pląskowski.

Żółte kartki: Ciepela – Pląskowski, Kotwica, Pieczara, Góra.

Czerwone kartki: Pląskowski - druga żółta, Kotwica, druga żółta.

Sędziował: Marcin Szrek (Kielce).

Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4