Derby na przełamanie. Apklan Resovia podejmuje Stal Rzeszów

KATEGORIA: SPORT / 20 czerwca 2020

Fot. Paweł Bialic

Przed nami kolejne piłkarskie derby Rzeszowa. Tym razem na poziomie drugiej ligi. Jeszcze przed wznowieniem rozgrywek, głośno wszyscy mówili, że Resovia powalczy o bezpośredni awans do I ligi. Stal miała bić się o miejsce w pierwszej szóstce, które dawało szansę na awans w barażach. Początek rundy rewanżowej jest daleki od oczekiwań jednych i drugich.

Mecz derbowy dla Resovii i Stali ma być spotkaniem na przełamanie. Resovia jako gospodarz i drużyna będąca wyżej w tabeli ma więcej atutów. Będzie grać w obecności nieco ponad 350 swoich kibiców. To pierwszy mecz na Wyspiańskiego, który będą mogli na żywo obejrzeć sympatycy pasiaków, po wybuchu epidemii. Pozostali sympatycy mogą dopingować oba zespoły przed telewizorami.

Gospodarze będą chcieli wykorzystać atut swojego boiska i pokazać w końcu na co ich stać. W opinii wielu, Resovia na wiosnę nie przypomina tej, z rundy jesiennej. Oprócz tradycyjnego zaangażowania była też w ich grze jakość. Teraz o nią trudno, ale podczas ostatniego meczu w Częstochowie ze Skrą, sam trener Szymon Grabowski widział pozytywy.

Podobne problemy ma rywal Apklan Resovii Stal Rzeszów. Choć biało-niebiescy za każdym razem mają pomysł na rywala, ciężko im te założenia zrealizować. Chyba najlepszy mecz rozegrali w Katowicach. Co z tego skoro nie przywieźli ze stolicy górnego śląska nawet punktu. Ostatni mecz - derby Podkarpacia ze Stalową Wolą, kończyli w 9. Przegrali wyraźnie 0-3, ale według trenera Marcina Wołowca, to był mecz przełomowy. Teraz będą tylko zwycięstwa, po których Stal ma się piąć w górę tabeli.

Jak postawa obu drużyn będzie wyglądać, przekonamy się już w niedzielne - wczesne popołudnie. Początek spotkania o godz. 13:05. Transmisję meczu przeprowadzi TVP3 i TVP SPORT.

Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4