„Grzybek” prowadzi po 1 dniu wyścigów. W sobotę dalsze rajdowe emocje

KATEGORIA: SPORT / 7 sierpnia 2020

Fot. Paweł Bialic

Ekipa Grzegorz Grzyb i Michał Poradzisz prowadzą po pierwszym dniu zmagań MARMA 29. Rajdu Rzeszowskiego. Na drugiej pozycji ze stratą 4 sekund znajduje się para Jari Huttunen i Mikko Lukka. Trzecie miejsce zajmują Marcin Słobodzian i Robert Hundla z już dosyć dużą stratą 30,2 sekundy do lidera.

W piątek, 7 sierpnia kierowcy rozpoczęli zawody od odcinka testowego w Niechobrzu, który wygrała ekipa Marek Mularczyk i Michał Paciej. Następnie rywalizacja przeniosła się na drogi Pstrągowej i Lubeni, gdzie po 4 odcinkach specjalnych prowadził Jari Huttunen z minimalną przewagą 0,3 sekundy nad Grzegorzem Grzybem.

Popularny wśród rzeszowskich kibiców „Grzybek” wskoczył na fotel lidera zawodów po piątym odcinku specjalnym zorganizowanym na ulicach Rzeszowa. Stało się tak mimo tego, że Grzegorz Grzyb musiał uznać wyższość Łukasza Byśnikiewicza pilotowanego przez Zbigniewa Cieślara, do którego stracił zaledwie 0,1 sekundy. Jednak słabszy czas osiągnął na odcinku specjalnym w Rzeszowie prowadzący dotąd fin Jarii Huttunen dzięki czemu to Grzegorz Grzyb znajduje się na lepszej pozycji przed sobotnią rywalizacją.

W sobotę zawody przeniosą się do Zawadki i Zagorzyc, gdzie przed kierowcami jeszcze 4 odcinki specjalne. Na godzinę 15.15 na rzeszowskim rynku zaplanowano ceremonię mety 29. Rajdu Rzeszowskiego.

Wokul

Poniżej fotorelacja z odcinka testowego w Niechobrzu.

Fotorelacja: Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4