ORLEN Wyścig Narodów. Prowadzi Holandia. Biało-czerwoni na piątkę

KATEGORIA: SPORT / 13 września 2020

Reprezentacja Holandii wygrała pierwszy etap ORLEN Wyścig Narodów UCI Nations Cup U23 – drużynową jazdę na czas. Na drugim i trzecin stopniu podium uplasowalły się kolejno reprezentacje Szwajcarii i Niemiec. Polscy kolarze zajęli piąte miejsce.

Drużynowa jazda na czas rozpoczęła w sobotę rywalizację w ORLEN Wyścigu Narodów, zawodach należących do cyklu UCI Nations Cup U23 dla najbardziej utalentowanych młodzieżowców. Na starcie pojawiło się trzynaście reprezentacji, w tym Biało-Czerwoni w składzie Filip Maciejuk, Adam Kuś, Bartosz Rudyk i Damian Bieniek. Pierwszego dnia kolarze walczyli na 27-kilometrowej trasie prowadzącej przez ulice Rzeszowa. Wygrali Holendrzy uzyskując czas 32.04 przed Szwajcarami i Niemcami. Czwarte miejsce zajęła Estonia, a piąte Polska.

- Uważam, że jak na nasze warunki – a brakowało dwóch zawodników – pojechaliśmy bardzo dobrze. Wcześniej w takim składzie nie startowaliśmy, więc jestem zadowolony. Mogliśmy nieco lepiej rozegrać podjazd, ale generalnie było w miarę ok. Niedzielny etap może potoczyć się bardzo różnie, Holandia wygląda na bardzo silną drużynę - podsumował występ swojej drużyny reprezentant Polski Damian Bieniek.

- Wszyscy pojechali rewelacyjnie czasówkę. Na pewno kilka rzeczy można poprawić, ale generalnie jest progres i jestem zadowolony. W niedzielę na pewno będzie szybko, bo to jest dość krótki etap, więc powinna być dynamiczna walka - powiedział Tomasz Kiendyś, trener Reprezentacji Polski.

Tekst i fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4