Dobry mecz Apklan Resovii w Łodzi i słaby dzień sędziego

KATEGORIA: SPORT / 4 października 2020

Fot. lkslodz.pl/cyfrasport

Sędzia meczu Apklan Resovii w Łodzi nie miał dobrego dnia. W kluczowych momentach podjął dwie złe decyzje, które skrzywdziły zespół z Rzeszowa.

Mowa rzecz jasna o dwóch rzutach karnych, które niesłusznie podyktował dla drużyny ŁKS-u. Pod koniec pierwszej połowy po zagraniu w pole karne piłka odbiła się Geńca tak niefortunnie, że najpierw trafiła w jego udo i rykoszetem w rękę. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na wapno, choć decyzja powinna być inna. W drugim przypadku rozpędzony zawodnik gospodarzy wpadł w pole karne. Został co prawda zahaczony przez piłkarza Resovii, ale jeszcze przed polem karny. Sędzia po długim namyśle i w porozumieniu z arbitrem pracującym przy linii bocznej boiska podyktował drugi rzut karny dla miejscowych. Strzał Domingueza prawie obronił Zapytowski. Prawie - bo piłka w jakiś dziwny sposób przeszła pod jego rękami i wpadła do siatki.

Resovia w Łodzi starała się grać rozsądnie, biorąc pod uwagę potencjał jakim dysponuje. Próbowała przede wszystkim bronić i jeśli była okazja kontrować przeciwnika. Zdecydowanie lepiej drużyna Szymona Grabowskiego wyglądała w drugiej połowie meczu. Choć spotkanie przegrane, na długo zapamięta je Adamski, który strzelił dla swojej drużyny gola honorowego - na takie strzały zwykło się mówić "stadiony świata".

ŁKS Łódź – Apklan Resovia (1-0)

1-0 Dominguez (40, karny)

1-1 Adamski (70)

2-1 Dominguez (83, karny)

ŁKS: Arndt – Sobociński, Klimczak, Dąbrowski, Wolski, Dankowski (65. Sajdak), Dominguez, Nawotka (65. Kelechukwu), Trąbka, Sekulski (46. Corral), Rozwandowicz(60. Tosik).

RESOVIA: Zapytowski – Geniec, Zalepa, Kubowicz, Adamski (71. Kiełbasa) – Domoń (46. Mikulec), Wasiluk, Kuczałek, Płatek (83. Rogalski), Czernysz – Twardowski (46. Demianiuk)

Żółte kartki: Tosik, Corral – Adamski, Geniec, Kuczałek.

Sędziował: Grzegorz Kawałko (Białystok).

Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4