Kibice tracą cierpliwość. Druga przegrana Asseco Resovii. [ZDJĘCIA]

KATEGORIA: SPORT / 18 października 2018

Asseco Resovia przegrała z ONICO Warszawa w drugiej kolejce Plusligi 1-3. Goście rozpoczęli spotkanie zdecydowanie lepiej, świetnie prezentował się mistrz świata Bartosz Kwolek oraz Rafael Araujo, który w ataku był nie do zatrzymania (w całym meczu zdobył 25 punktów). Rzeszowianie mieli problem z przyjęciem i skutecznością, głównie z piłek sytuacyjnych. Podobnie wyglądała sytuacja w drugiej odsłonie. Rzeszowianie w pewnym momencie zbudowali przewagę, ale gościom udało się w końcówce doprowadzić do remisu i rozstrzygnąć seta na swoją korzyść.

W trzeciej odsłonie Resovia pokazała pewniejszą i skuteczniejszą grę, na boisku pojawił się Schulz i Szerszeń. Dobrze zagrał Mika. Różnicę w polu serwisowym zrobił David Smith. Rzeszowianie zbudowali przewagę i nie oddali jej już do końca seta.

Dobrze weszli jednak w kolejną partię goście i nie pozwolili rozpędzić się rzeszowianom. W ataku szalał Araujo, zdecydowanie lepiej działał też warszawski blok. Po stronie gospodarzy pojawiły się błędy, czego efektem było to, że nie udało się nawiązać walki i doprowadzić do tie-breaka. Po meczów na hali słychać było gwizdy, które świadczą o niezadowoleniu kibiców z postawy drużyny na początku sezonu.

Asseco Resovia – ONICO Warszawa 1:3 (18:25, 23:25, 25:23, 21:25)

RESOVIA: Redwitz 1, Jarosz 8, Schulz 16, Szerszeń 4, Buszek 2, Mika 13, Możdżonek 6, Smith 15, Shoji.

ONICO: Kwolek 18, Brizard 2, Łukasik 11, Wrona 10, Vigrass 11, Araujo 25, Jaglarski, Wojtaszek, Wiese.