Resovia przegrywa w tie-breaku. Oddala się turniej o Puchar Polski

KATEGORIA: SPORT / 28 stycznia 2021

Asseco Resovia przegrała choć prowadziła w setach 2-0. Goście z Warszawy nie pokpili sprawy i najpierw doprowadzili do remisu w setach, by w tie-breaku zadać decydujący cios.

Warszawianie, wygrywając na Podpromiu, zachowali szansę na ćwierćfinał Pucharu Polski. Dla Resovii kluczowe będzie starcie z Zaksą Kędzierzyn-Koźle. MVP spotkania wybrany został Bartosz Kwolek.

Od prowadzenia 4-1 rozpoczęli warszawianie. Miejscowi jednak szybko zwarli szyki i odrobili straty (5:5). W Resovii świetnie działał blok, w ataku dobrze radził sobie Butryn. W końcowej fazie seta to gospodarze utrzymywali przewagę i nie pozwolili na nawiązanie walki (25-22).

Druga partia przez większą część toczyła się pod dyktando gości (9-6, 16-13). Podopieczni Anastasiego prowadzili już 20-17 i wydawało się, że losy seta są rozstrzygnięte. Resovia jednak nie odpuściła i doprowadziła do gry na przewagi. W kluczowych momentach piłki skończyli Tammemaa i Čebulj.

W kolejnym secie znów przodowali przyjezdni (11-7). Resoviacy zdołali dogonić rywali (13-13), ale tylko na chwilę. Verva docisnęła pedał gazu i odjechała na 22-18, co pozwoliło im zakończyć seta po swojej myśli. Podrażnieni siatkarze Giulianiego mocno otwarli czwartą odsłonę (8-3). Dominacja nie trwała długo.

Warszawianie rozbudzili się i rozgorzała zacięta walka. W końcówce lepsi byli goście - dobrze prezentował się Kwolek, a rzeszowianie popełniali błędy (41 w całym meczu).

Asseco Resovia Rzeszów – Verva Warszawa Orlen Paliwa 2-3

(25-22, 27-25, 22-25, 23-25, 10-15)

RESOVIA: Drzyzga (3 pkt.), Buszek (5), Jendryk (5), Čebulj (21), Butryn (28), Tammemaa (13), Michał Potera (libero) oraz Krulicki (1), Szerszeń (3), Hain (1) i Mariański (libero).

VERVA: Kwolek (22), Trinidad De Haro (1), Wrona (9), Nowakowski (7), Superlak (19), Fornal (17), Wojtaszek (libero) oraz Ziobrowski, Król i Kozłowski.