Ostatni akcent sezonu. Resovia lepsza od Trefla. Podpromie pożegnało siatkarzy

KATEGORIA: SPORT / 5 kwietnia 2021

To był ostatni akcent sezonu męskiej siatkówki na Podromiu. W pierwszym meczu o 5. miejsce Plus Ligi Asseco Resovia wygrała z Treflem Gdańsk. Był to mecz zespołów, które musiały uznać jeszcze nie tak dawno wyższość innych drużyn w rywalizacji o półfinał rozgrywek.

O sportową mobilizację w takich pojedynkach bardzo trudno. Zawodnicy mają w głowach straconą szansę gry o medale a muszą morzyć w w dwóch ostatnich spotkaniach sezonu.

W tej rywalizacji lepsi okazali się gospodarze. Ich grę pociągnęli Cebulj i Domagała. Pierwszy zdobył w całym meczu największą liczbę punktów spośród wszystkich zawodników. To nie lada wyczyn. Drugi dzielnie mu wtórował, zaliczając 15 oczek.

Drug mecz pomiędzy tymi zespołami rozegrany zostanie w Gdańsku. By cieszyć się z piątego miejsca rzeszowianie muszą ugrać dwa sety. Jeśli natomiast gospodarze wygrają za trzy punkty, o losach tej rywalizacji rozstrzygać będzie tzw. "złoty set".

Asseco Resovia Rzeszów – Trefl Gdańsk 3-1

(25-23, 22-25, 25-22, 25-19)

RESOVIA: Drzyzga (2), Buszek (9), Jendryk (7), Cebulj (19), Butryn (8), Tammemaa (6), Potera (libero) oraz Krulicki, Domagała (15), Woicki i Hain (5).

TREFL: Kozub (3), Pietruczuk (11), Sasak (20), Reichert (14), Urbanowicz (7), Mordyl (6), Olenderek (libero) oraz Pruszkowski (libero), Lipiński, Wlazły (3), Janusz i Janikowski (3).

Tekst i fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4