Developres w finale! Emocje na Podpromiu. Rysice powalczą o złoto

KATEGORIA: SPORT / 6 kwietnia 2021

Developres pokonał w hali na Podromiu zespół z Łodzi i tym samym zameldował się w finale Tauron Ligi. Emocji było co nie miara. Siatkarki z Rzeszowa mają na pewno srebrne medale. Apetyty są jednak zdecydowanie większe.

Developres rozpoczął mecz z ogromnym animuszem. Nie odpuszczały także przyjezdne. Bardzo długo toczyła się gra punkt za punkt. W ataku nie myliła się Van Ryn. Wtórowała jej Pacak. ŁKS dobrze jednak spisywał się w obronie, a potem dołożył także szczelny blok. Choć rzeszowianki wyszły na dwa punty prowadzenia (11-9) szybko przyjezdne doprowadziły do remisu po 11. Pod koniec seta, siatkarkom Antigi przytrafiło się kilka błędów. Ten fakt wykorzystały rywalki (18-21). Ostatecznie pierwszą częśc gry wygrały zawodniczki z Łodzi.

To było wszystko na co tego dnia mogły ugrać w rzeszowie zawodniczki ŁKSu. Trudno im odmówić walki na całego, ale jakość i odrobina szczęścia były po stronie Developresu. Najbardziej wyrównany był set numer 4, który trzeba było rozstrzygać grą na przewagi. Tą część gry zakończyła atakiem z lewej flanki Blagojević. Rzeszowianki oszalały ze szczęścia, pojawiły się łzy radości. Po drugiej stronie boiska także łzy, ale zupełnie z innego powodu.

Pierwszy mecz finału już w najbliższą sobotę w hali na Podpromiu. Początek godzina 14:45. Rywalem Developresu będzie Grupa Azoty Chemik Police.

Developres SKYRES Rzeszów - ŁKS Commerceconm Łódź

22-25, 25-20, 25-17, 30-28

DEVELOPRES: Van Ryk (29), Stencel (16), Blagojević (11), Fidon_lebleu (10), Efimienko-Młotkowska (4), Krajewska, Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Grabka (1), Rasińska (1), Kaczmar.

ŁKS: Lazović (20), Kalandadze (17), Pacak (8), Alagierska (7), Wójcik (5), Bongaerts (4), Strasz (libero) oraz Saad (libero), Zaroślińska-Król (7), Ninković.

tekst i fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4