Porażka po własnych błędach. Stal Rzeszów przegrywa z Hutnikiem 2-3

KATEGORIA: SPORT / 29 maja 2021

Stal Rzeszów przegrała z Hutnikiem Kraków 2-3 w meczu 36. kolejki eWinner II Ligi. Piątkowa porażka biało-niebieskich komplikuje walkę o udział w barażach o awans do 1 Ligi. Rzeszowianie, mimo że dwukrotnie wychodzili na prowadzenie za sprawą goli Damiana Michalika, ostatecznie ponieśli porażkę, a decydująca o wygranej Hutnika bramka, padła po dużym błędzie obrony rzeszowskiej drużyny.

Spotkanie od samego początku było prowadzone w szybkim tempie, lepiej w mecz weszli gospodarze. W konsekwencji już w 13 minucie Stal objęła prowadzenie. Piotr Głowacki dorzucił z lewego skrzydła w pole karne, a akcję sfinalizował na wślizgu Damian Michalik. Szybko doszło jednak do wyrównania. W 23 minucie spotkania po wrzucie z autu w pole karne gospodarzy, piłka została najpierw zagrana przez zawodnika Hutnika, a później niefortunnie przedłużona przez obrońcę Stali, trafiając do Piotra Stawarczyka, który nie miał problemów z pokonaniem Wiktora Kaczorowskiego.

Stal ponownie wyszła na prowadzenie w 29 minucie. Po szybkiej akcji Wiktora Kłosa i Bartosza Wolskiego, z lewej flanki, dograł ten drugi i jeszcze raz do siatki trafił Damian Michalik. Drużyna z Rzeszowa z prowadzenia cieszyła się tylko 5 minut. Do prostopadłej piłki zagranej ze środka pola dopadł napastnik Hutnika Michał Kitliński, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Stali Rzeszów.

Druga część spotkania zaczęła się od ataków piłkarzy Stali Rzeszów, ale nie przekładało się to na zbyt wiele sytuacji bramkowych, choć przewaga optyczna rzeszowian była widoczna. W 80 minucie to jednak Hutnik Kraków wyszedł na prowadzenie głównie za sprawą fatalnego błędu obrońcy Stali Radosława Sylwestrzaka. Piłkarz biało-niebieskich w niegroźnej sytuacji na własnej połowie chciał wycofać piłkę w kierunku własnego pola karnego i podał ją tak niefortunnie, że trafiła do pomocnika Hutnika Mateusza Ozimka, który podciągnął jeszcze kilka metrów i precyzyjnym strzałem po ziemi tuż przy słupku pokonał bramkarza Stali.

Mimo stworzonych przed samym końcem meczu kilku szans piłkarzom Stali Rzeszów nie udało się zmienić rezultatu i tak Hutnik wywiózł 3 punkty z Rzeszowa. Stal zajmuje obecnie 7 miejsce w tabeli eWinner II Ligi.

Stal Rzeszów – Hutnik Kraków 2-3

Stal Rzeszów: 39. Wiktor Kaczorowski – 5. Radosław Sylwestrzak (82′ 15. Dominik Marczuk), 2. Damian Kostkowski, 26. Łukasz Góra, 37. Piotr Głowacki – 16. Błażej Szczepanek (70′ 4. Wojciech Reiman), 8. Marcel Kotwica, 68. Bartosz Wolski – 69. Damian Michalik, 34. Dawid Olejarka, 11. Wiktor Kłos (81′ 14. Oktawian Skrzecz).

Hutnik Kraków: 33. Arkadiusz Leszczyński – 3. Tomasz Wojcinowicz, 23. Piotr Stawarczyk, 4. Łukasz Kędziora – 31. Sebastian Olszewski, 20. Mateusz Gajda (76′ 21. Javier Bernal), 2. Tomasz Jaklik (64′ 5. Miłosz Drąg), 25. Patryk Kieliś (64′ 7. Krzysztof Świątek), 27. Abdallah Hafez (72′ 9. Mateusz Ozimek), 19. Piotr Zmorzyński – 28. Michał Kitliński (64′ 8. Kamil Sobala).