Siatkarskie święto w Rzeszowie. Asseco Resovia zagra o Klubowy Puchar Świata

KATEGORIA: SPORT / 26 listopada 2018

W poniedziałek 26 listopada rozpoczną się FIVB Klubowe Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn, Polska 2018. Dla kibiców siatkówki będzie to tydzień sportowych emocji. Turniej wyłoni najlepszą klubową drużynę na świecie.

W Rzeszowie zagra grupa B w następującym składzie drużyn: Asseco Resovia Reszów (POL), Trentino Diatecx (ITA), Khatam Ardakan (IRI), Sada Cruzeiro (BRA).

W Płocku zagra grupa A w następującym składzie drużyn: PGE Skra Bełchatów (POL), Zenit Kazań (RUS), Fakel Novy Urengoy (RUS), Cucine Lube Civitanova (ITA).

Półfinały i finał oraz mecz o 3 miejsce zostanie rozegrany w Częstochowie.

Mecze rozgrywane będą o godz. 17:30 i 20:30 w hali na Podpromiu w Rzeszowie i w ORLEN Arenie w Płocku.

Resovia udział w turnieju uzyskała za sprawą tzw. "dzikiej karty", która przysługuje gospodarzowi zawodów. Dzisiaj tj. 26 listopada rozegra pierwszy mecz o godzinie 20:30. Rywalem pasiaków będzie Sada Cruzeiro Vôlei.

- Jako drużyna możemy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby grać jak najlepiej. Wiemy, że gramy przed własną publicznością i to jest dla nas wielkim wsparciem. Ten turniej nie tylko jest dla drużyny, ale i fanów siatkówki w Rzeszowie. Atmosfera na meczach w Rzeszowie jest niesamowita. Radość i emocje kibiców dostarczają mi wiele energii. Nie mamy presji z powodu kibiców, to oni są dla drużyny motywatorem, dla nich gramy i wiemy, że chcą, abyśmy wygrywali. Zrobimy wszytko, aby ich uszczęśliwić - zapewnia trener Asseco Resovii Gheorghe Cretu.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4