W weekend w Rzeszowie mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym

KATEGORIA: SPORT / 3 września 2021

Fot. Pixabay.com

W trakcie weekendu (sobota, 4 i niedziela, 5 września) w rzeszowskiej Hali Podpromie odbędą się LXXIV Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym oraz XXIX Mistrzostwa Polski Seniorek w zapasach kobiet. Wstęp na zawody jest wolny.

Na rzeszowskich matach ujrzymy całą krajową czołówkę, która walczyć będzie o najwyższe lokaty MP oraz o bilety do Oslo. - To właśnie w norweskiej stolicy, dokładnie za miesiąc odbędzie się światowy czempionat, więc możemy być pewni, że zaciętych pojedynków oraz zapaśniczych emocji w Rzeszowie na pewno nie zabraknie - zachęcają organizatorzy.

Uroczyste otwarcie walk finałowych odbędzie się w niedzielę (5 września) o godz. 10.00 w Hali Podpromie - wstęp wolny.

Do mistrzowskiego turnieju zostało zgłoszonych ponad 170 sportowców z 31 krajowych klubów. Mistrzostwa te oznaczają wielki powrót zapasów do Rzeszowa, w którym w przeszłości trenowali i odnosili wielkie sukcesy takie tuzy zapaśnictwa: jak Adam Sandurski, Aleksander Cichoń czy Jan Falandys.

Obecnie najlepszym zawodnikiem miejscowej Stali jest bez wątpienia Kamil Kościółek, który skutecznie podąża śladami legendarnego Sandurskiego. Młodszy z „Rzeszowskich Olbrzymów” ma na swoim koncie już cztery krążki wywalczone na europejskich i światowych czempionatach, w tym tytuł młodzieżowego mistrza Europy. Kamil przed swoją publicznością będzie chciał odzyskać stracony przed rokiem tytuł mistrzowski, a jego najgroźniejszym przeciwnikiem będzie niewątpliwe trzykrotny medalista mistrzostw Starego Kontynentu, Robert Baran. Na ostatnich krajowych mistrzostwach ci dwaj panowie walczyli w finale i wówczas lepszym okazał się ten starszy i bardziej doświadczony - Robert Baran.

- Wszystko wskazuje na to, że właśnie starcie gigantów wagi superciężkiej będzie wisienką na torcie rzeszowskich Mistrzostw Polski - zapowiadają organizatorzy.

Relacja live oraz turniejowe wyniki dostępne będą na stronie:

- zapasy styl wolny: TUTAJ;

- zapasy kobiet: TUTAJ.

Program:

4 września

- godz. 10.00 – 13.30 - walki eliminacyjne

- godz. 15.30 – 19.00 - walki eliminacyjne

5 września

- godz. 10.00 – uroczyste otwarcie zawodów

- godz. 10.30 – 14.00 - walki finałowe

Organizatorem zawodów jest klub ZKS Stal Rzeszów Zapasy Styl Wolny. Patronat nad imprezą objął prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. Wstęp na zawody jest wolny.

Red.

Fot. Materiały organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4