Z piekła do nieba. Rzeszowianki odrabiały straty. Developres bliżej finału

KATEGORIA: SPORT / 22 kwietnia 2022

Z piekła do nieba - tak należy podsumować pierwszy mecz półfinałowy Tauron Ligi w wykonaniu siatkarek Developresu. Rzeszowianki dały się "wyszaleć" rywalkom z łodzi w pierwszych dwóch setach, by potem mozolnie przejąć inicjatywę.

ŁKS Commercecon Łódź wysoko postawił poporzeczkę. Na parkiecie od samego początku trwała walka o każdy punkt. Choć miejscowe optymistycznie rozpoczęły ten mecz od wysokiego prowadzenia 9-1, nie potrafiły tak wypracowanej przewagi utrzymać. Po drugim "czasie" dla łodzianek, Developres zaczął popełniać ogromne błędy w przyjęciu. Diouf dołożyła dobrą zagrywkę i ŁKS szybko odrabiał straty. Ostatecznie wygrał tego seta do 21.

Druga odsłona meczu ponownie padła łupem zespołu z Łodzi. Miała ponowny przebieg jak set numer jeden. Najpierw Developres dobrze rozpoczął od prowadzenia 4-0. By potem oddawać sukcesywnie inicjatywę przeciwnikowi.

Kiedy zanosiło się na szybką przeprawę łodzianek, Developres rozpoczął odrabianie strat. Mocne słowa w przerwie przed trzecim setem sprawiły, że rzeszowianki z podniesionymi głowami przystąpiły do trzeciej odsłony meczu. Dwa kolejne sety padły łupem zespołu z Rzeszowa, który wygrał wyraźnie do 16. Miejscowe poprawiły zagrywkę i grę na skrzydłach. Dołożyły poprawny wyblok, co pozwoliło na ponowny atak.

Losy meczy rozstrzygnęły się w tie-breaku. W tym secie gra punkt za punkt toczyła się bardzo długo. Potem łodzianki odskoczyły na dwa oczka, ale skuteczny blok rzeszowianek doprowadził do remisu. Potem swoją dobrą postawę w całym meczu potwierdziła Blagojević, która skutecznym atakiem ze skrzydła zdobyła ostatni punkt.

Developres Bella Dolina Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 3-2

(21-25, 17-25, 25-16, 25-16, 15-13)

DEVELOPRES: Blagojevi (23), Stencel (16), Wenerska (1), Bajem (12), Smarzek (4), Jurczyk (3), Szczygłowska (libero) oraz Honorio (16), Witowska (3), Rapacz (1), Kalandadze (2) i Bińczycka (1).

ŁKS: Diouf (14), Ratzke (2), Alagierska (11), Grajber (12), Witkowska (11), Jones-Perry (22), Maj-Erwardt (libero) oraz Pacak (1), Jukoski, Sobiczewska (3), Gajer i Piasecka.

Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 1-0 dla Developresu.