To był dobry mecz. Zespół Developresu nie zwalnia tempa i wygrywa w Łodzi

KATEGORIA: SPORT / 27 stycznia 2019

Rzeszowianki nie zwalnają tempa. Tydzień temu we własnej hali pokonały lidera tabeli. Tym razem na wyjeździe nie dały szans ŁKS Commercecon Łódź.

Pierwszy set to słaba gra w przyjęciu gospodyń. Nie było dobrego dogrania do siatki zatem atakujące z Łodzi miały problem ze skutecznym atakiem. Rzeszowianki bardzo dobrze broniły, a z podbitych piłek robiły użytek. Najwyższe prowadzenie rzeszowianek w tym secie miało miejsce przy stanie 16-11. W końcówce pierwszej części gry gospodynie zbliżyły się na jeden punkt (19-20). To była jednak tylko chwilowa niemoc rzeszowianek, które wygrały ostatecznie seta do 22.

Początek drugiej partii był wyrównany, ale powoli Developres wypracowywał sobie przewagę, która w końcu osiągnęła 5 oczek (15-9). Drugi set zakończył się mniej nerwowo niż pierwszy, rzeszowianki cały czas posiadały kilku punktową przewagę.

Trzeci set lepiej rozpoczęły gospodynie (5-3). Rzeszowianki popełniły kilka prostych błędów i to przełożyło się na lepszą grę łodzianek. Po czasie na żądanie trenera drużyny z Rzeszowa przyjezdne szybko doprowadziły do remisu po 5 i potem z każdą kolejną akcją powiększały swoją przewagę. Prowadzenia nie oddały już do końca i zasłużenie wygrały w trzech setach.

ŁKS Commercecon Łódź - Developres SkyRes Rzeszów 3-0 (22-25, 17-25, 18-25)