Fortuna 1 Liga. Resovia jedzie do Łęcznej, Stal zagra z Ruchem Chorzów

KATEGORIA: SPORT / 5 sierpnia 2022

Fot. Paweł Bialic

W piątek 5 sierpnia rozpocznie się 4. kolejka Fortuna 1 Ligi. W sobotę Apklan Resovię czeka wyjazd do Łęcznej i mecz z miejscowym Górnikiem. W poniedziałek Stal Rzeszów podejmie u siebie Ruch Chorzów.

Resovia jedzie do Łęcznej

Apklan Resovia w poprzedniej kolejce zdobyła pierwszy punkt w tym sezonie 1 Ligi remisując bezbramkowo z Sandecją Nowy Sącz. Spotkanie nie porwało poziomem, choć to rzeszowianie byli bliżej zdobycia bramki.

- Mamy poczucie niedosytu, ale szanujemy ten 1 punkt, tym bardziej, że dwa pierwsze mecze przegraliśmy. Widać było że zespół zrobił krok do przodu - mówił po meczu z Sandecją Nowy Sącz trener Apklan Resovii Rzeszów Tomasz Grzelewski.

Okazją do pierwszej wygranej dla „Pasiaków” będzie wyjazdowy mecz z Górnikiem Łęczna. „Brunatni” również czekają na zdobycie pierwszych 3 punktów w sezonie. W minionej kolejce grali z inną rzeszowską drużyną - Stalą i przegrali w Rzeszowie 0-1.

Mecz Górnik Łęczna – Apklan Resovia Rzeszów rozpocznie się w sobotę o godzinie 15.00.

Wicelider w Rzeszowie

Stal Rzeszów opromieniona wspomnianym już zwycięstwem z Górnikiem Łęczną będzie chciała dalej piąć się w górę tabeli. Trener biało-niebieskich Daniel Myśliwiec, chwalił swoich podopiecznych za konsekwentną grę z drużyną z Łęcznej.

- Myślę, ze taką Stal chcielibyśmy oglądać, po tym jak w poprzednich meczach nie odnieśliśmy takich rezultatów jakich byśmy oczekiwali, w dalszym ciągu byliśmy odważni, kluczowe było też to, że graliśmy bardzo dojrzale - mówił po zwycięskim meczu z Górnikiem Łęczna trener Stali Rzezów Daniel Myśliwiec.

O punkty tym razem może nie być tak łatwo. „Stalowcy” podejmą w poniedziałek na swoim boisku wicelidera tabeli Ruch Chorzów. W poprzednim sezonie obie drużyny mierzyły się na poziomie II ligi. W pierwszym meczu było 0-0, na wiosnę lepsi byli „Niebiescy”, którzy wygrali w Rzeszowie 2-1. Mimo tej porażki, to Stal Rzeszów zakończyła rozgrywki na pierwszym miejscu w tabeli i automatycznie awansowała szczebel wyżej. Ruch musiał do końca bić się o awans barażach.

Mecz pomiędzy Stalą Rzeszów i Ruchem Chorzów rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 18.00.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4