Derby Rzeszowa. Apklan Resovia także rozpoczęła sprzedaż biletów na mecz

KATEGORIA: SPORT / 20 września 2022

Fot. Paweł Bialic

Ponad 1,6 tys. biletów przypadło kibicom Apklan Resovii Rzeszów, która zagra w roli gościa, w zbliżających się 88. derbach Rzeszowa. Sprzedaż wejściówek rozpoczęła się w poniedziałek.

Resovia w roli gościa

Apklan Resovia w derbowym meczu ze Stalą Rzeszów, który odbędzie się w sobotę 1 października, zagra w roli drużyny przyjezdnej. Stąd kibice „Pasiaków” zajmą sektor gości na trybunie zachodniej oraz część miejsc przyległych do niej.

Łącznie fanom Resovii przyznano 1668 biletów. Jak czytamy w komunikacie klubu, część biletów rozdysponowana została już podczas wewnętrznych zapisów prowadzonych przez Stowarzyszenie Kibiców Resovii w poprzednim tygodniu.

Sprzedaż pozostałych biletów trwa stacjonarnie.

- Cena za bilet wynosi 30 złotych (jeden rodzaj biletu dla dzieci i dorosłych. Dystrybucja biletów prowadzona jest w budynku klubowym Resovii, przy ulicy Wyspiańskiego 22. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 18:00 - czytamy w komunikacie na stronie internetowej Apklan Resovii Rzeszów.

Przedstawiciele klubu przypominają, że za bilet można zapłacić wyłącznie gotówką.

Stal też sprzedaje

Jak już informowaliśmy, sprzedaż biletów prowadzi również Stal Rzeszów, która zagra w roli gospodarza. Nie ma już biletów na liczącą ponad 4, 7 tys. miejsc trybunę wschodnią. W poniedziałek udostępniono pierwszą pulę 1,9 tys. wejściówek na trybunę zachodnią. Wejściówki na mecz można kupić w sklepie Stali Rzeszów w Millenium Hall oraz przez Internet.

Z ostatniego komunikatu Stali Rzeszów na Twitterze wynika, że łącznie sprzedano już 5 tys. biletów. Udostępnienie kolejnej puli miejsc do sprzedaży uzależnione jest od zainteresowania kibiców. Łącznie na Stadionie Miejskim w Rzeszowie podczas derbów mecz może obejrzeć około 10 tys. kibiców.

Ostatni mecz Stali Rzeszów z Apklan Resovią Rzeszów odbył się w sierpniu 2020 roku i miał ogromne znaczenie, bo decydował o awansie na poziom Fortuna 1 Ligi. Wtedy po rzutach karnych lepsza okazała się drużyna „Pasiaków”.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4