Sukces rzeszowskich bokserów z klubu „Wisłok” na Mistrzostwach Polski

KATEGORIA: SPORT / 13 listopada 2022

Sukces zawodników z Rzeszowskiego Klubu Bokserskiego „Wisłok” na XXX Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Reprezentacja Podkarpacia wywalczyła 6 medali - 1 srebro i 5 medali brązowych. Trzy medale to trofea zawodników „Wisłoka” - srebro Adama Ziomka i medale brązowe, które zdobyli Michał Akoto Ampaw i Szymon Dębiak.

W klasyfikacji klubowej, na 84 kluby (w tym jeden zawodnik niestowarzyszony), RKB „Wisłok” zajął 2 miejsce w Polsce.

- To najlepsza laurka dla ciężkiej pracy naszego Sztabu Szkoleniowego: Wojciech Lipa, Oskar Nguyen Van, Mateusz Ziomek, Dominik Kida, Franciszka Batoga, Stanisława Osetkowskiego i Michała Akoto Ampaw! Panowie Trenerzy wielkie gratulacje - podkreślają przedstawiciele klubu w mediach społecznościowych. - Nie byłoby tych sukcesów gdyby nie nasi Sportowcy, którzy nigdy nie odmawiają sprawdzenia swoich umiejętności na ringach w kraju i za granicą!

W Mistrzostwach startowało 151 zawodników, w tym 7 „Wisłoków”.

Adam Ziomek, w kategorii +92 kg zdobył srebro niejednogłośną decyzją sędziów 3:2, uznając wyższość Oskara Safaryana, trzykrotnego Mistrza Polski Seniorów, reprezentanta Polski, zawodnika Bagdasarian Boxing Club Poznań. W drodze do finału Ziomek pokonał w półfinale Radosława Kachela, reprezentującego Opolski Klub Bokserski Odra Opole oraz w ćwierćfinale Oskara Koperę, złotego medalistę Młodzieżowych Mistrzostw Polski 2021 i 2020 r. w kategorii +91 kg a reprezentującego BKS Orkan Gorzów Wielkopolski.

Michał Akoto Ampaw w limicie wagowym 60 kg powtórzył sukces sprzed roku i wrócił z mistrzostw z brązowym medalem ulegając w półfinale Illi Baderowi, reprezentującemu klub Boxernia Serca Krakowa. Jego rywal to obecny Mistrz Polski oraz reprezentant naszego kraju. W drodze do półfinału rzeszowski zawodnik pewnie pokonał Szymona Skorupę reprezentującego Skorupa Boxing Team.

Szymon Dębiak w limicie wagowym 67 kg przywiózł brązowy medal. W walce półfinałowej uznał wyższość Pawła Sulęckiego z Olympic Fight Club, aktualnego Mistrza Polski. - Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Szymek nie ustępował Pawłowi Sulęckiemu w pełnym wymiarze 3 rund natomiast w walce finałowej Paweł Sulęcki pojedynek rozstrzygnął już w 2 rudzie - podkreślają przedstawiciele „Wisłoka”. W drodze do półfinału Dębiak pokonał w bratobójczej, podkarpackiej walce Patryka Filipeckiego z Sekcja Bokserska MUKS Iryda Mielec a w 1/8 finału Bartosza Majewskiego, reprezentującego Klub Bokserski Champion Włocławek, ubiegłorocznego brązowego medalistę Mistrzostw Polski Juniorów.

Kacper Putkowski w limicie wagowym 67 kg uległ w walce ćwierćfinałowej Danielowi Dołowemu reprezentującemu Klub Bokserski Nowy Dwór Mazowiecki, brązowemu medaliście Młodzieżowych Mistrzostw Polski 2021 r. w kategorii 63 kg. Putkowski po świetnej walce musi uznać wyższość rywala borykając się z kontuzją oka. W 1/8 finału odprawił z kwitkiem Dawida Bejma reprezentującego Garda Gierałtowice.

Dawid Wites w limicie wagowym 80 kg w 1/8 finału uznał wyższość Sejfulla Askhabova reprezentującego województwo mazowieckie, mającego za sobą start dla Organizacji Babilon Promotion. W 1/16 finału nie pozostawił złudzeń Bartoszowi Kilianowi, reprezentującemu województwo wielkopolskie.

Szymon Szmyd w limicie wagowym 80 kg na Mistrzostwach stoczył bój z Sejfulla Askhabovem i jak dodają przedstawiciele rzeszowskiego klubu był zmuszony uznać jego wyższość pozostawiając sporo serca w ringu.

Brat Szymona, Szczepan, podjął rękawicę w ćwierćfinale z Radosławem Kachelem, reprezentującym Opolski Klub Bokserski Odra Opole. W oczach sędziów pojedynek ten na swoją korzyść rozstrzygnął jego oponent.

- Wielkie podziękowania należą się naszym Zawodniczkom i Zawodnikom, którzy przez cały czas Mistrzostw wspierali swoich Kolegów w ich ringowych zmaganiach - podkreślają przedstawiciele Rzeszowskiego Klubu Bokserskiego „Wisłok”.