Herb Rzeszowa zamiast klubowego na Stadionie Miejskim? List Czytelnika

KATEGORIA: SPORT / 10 grudnia 2022

Herb Stali nad parkiem maszyn na Stadionie Miejskim w Rzeszowie jeszcze przed uszkodzeniem
Fot. Paweł Bialic

Zamiast herbu klubowego na Stadionie Miejskim – herb Rzeszowa. Tak proponuje nasz Czytelnik, pan Mariusz.

O sprawie zniszczenia herbu Stali Rzeszów wiszącego nad parkiem maszyn na Stadionie Miejskim w Rzeszowie pisaliśmy już TUTAJ i TUTAJ. O problemie poinformował nas kilka tygodni temu jeden z mieszkańców Rzeszowa, pan Marcin, wskazując, że mogło do tego dojść po jednym z meczów Apklan Resovii Rzeszów, która podobnie jak Stal Rzeszów, również korzysta z miejskiego obiektu w lidze i Pucharze Polski. - Przyklejając godło Resovii na dykcie zniszczono Herb Stali - twierdził Czytelnik.

Po wymianie pism między miastem, które jest właścicielem obiektu, a Resovią, w ratuszu usłyszeliśmy, że to jednak miasto naprawi uszkodzony herb.

Sprawa nie ma końca, tymczasem w reakcji na opisywany problem swój pomysł na rozwiązanie problemu zniszczonego herbu Stali Rzeszów na Stadionie Miejskim „Stal” w Rzeszowie i pogodzenie obu grających na nim klubów ma nasz Czytelnik, pan Mariusz.

- Czy to w porządku, iż na obiekcie, który jest utrzymywany przez Miasto Rzeszów z publicznych pieniędzy znajduje się herb jednego rzeszowskiego klubu, skoro takie samo prawo do użytkowania ma każdy, który wynajmie wspomniany obiekt sportowy. Dziwi mnie to tym bardziej, że na podobnych stadionach, gdzie grają minimum dwie drużyny, które mieszczą się w tych samych miastach, unika się stosowania symboliki związanej z konkretnym klubem np. w Mediolanie, w Rzymie, bądź Asteca Stadium w Meksyku, a nawet na słynnej Maracanie. Wszędzie bez wyjątku zachowana jest neutralność barw, herbów i nazw. Przypomnę, że w Rzeszowie jest znacznie więcej drużyn piłkarskich występujących na różnych poziomach, a 2 najmocniejsze występują razem na zapleczu polskiej Ekstraklasy. Czy w takim razie nie byłoby bardziej fortunnym zastąpienie aktualnego herbu Stali neutralnym herbem Miasta Rzeszowa? Myślę, że żadna z zainteresowanych stron nie powinna mieć obiekcji dotyczącej takiego rozwiązania. Wszak to Miasto Rzeszów z ówczesnym Jego Prezydentem było głównym inicjatorem i wykonawcą stadionu żużlowo-piłkarskiego. Nie powinna w tym momencie ucierpieć duma żadnego z rzeszowskich klubów, ponieważ obiekt cały czas utrzymywany jest z funduszy miejskich czyli naszych prywatnych pieniędzy. Kończąc, wychodzę z propozycją umieszczenia symboliki miejskiej na Stadionie Miejskim „Stal” w Rzeszowie - napisał pan Mariusz, mieszkaniec Rzeszowa.

Co sądzicie o tej propozycji? Piszcie na redakcja@czytajrzeszow.pl, komentujcie pod tym tekstem na Facebooku.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4