To już koniec. Cudu nie było. Resovia nie zagra o medale

KATEGORIA: SPORT / 15 marca 2019

To już koniec. Asseco Resovia nie zagra o medale w Plus Lidze. Przed meczem w Lubinie, na awans do czołowej szóstki, były tylko matematyczne szanse, ale najwierniejsi kibice ciągle wierzyli w cud. Ten się nie wydarzył. Kończący się powoli dla siatkarzy z Rzeszowa sezon, nie będzie mile wspominany.

Tylko wygrana za 3 punkty z Cuprum, dawała jeszcze nadzieje, na miejsce w czołowej szóstce Plus Ligi. Asseco Resovia po słabym meczu w Lubinie przegrała 0-3 i w zasadzie sezon dla podopiecznym Gheorghe Cretu już się zakończył. Trzeba jeszcze rozegrać ostatni mecz w rundzie zasadniczej z zespołem z Radomia, a potem grać o miejsca 7-12, ale nie takie były przedsezonowe cele ekipy ze stolicy Podkarpacia.

Swego rodzaju podsumowaniem - niestety smutnym - postawy drużyny Resovii w całym sezonie, była sytuacja z pierwszego seta. Goście prowadzili w nim 20-16... i zamiast bezpiecznie i pewnie dograć z taką przewagą do końca i cieszyć się z wygranej przegrała go do 22.

W kolejnych dwóch setach, Asseco Resovia, próbował jeszcze nawiązać walkę z gospodarzami, i choć momentami jej się to udawało, to na twarzach zawodników z rzeszowskiej drużyny nie było widać pozytywnych emocji i determinacji, która w ich sytuacji była przecież potrzebna i ważna.

Cuprum Lubin – Asseco Resovia 3-0 (25-22, 25-22, 28-26)

CUPRUM: Toobal (4), Boruch (4), Grobelny (11), Smoliński (10), Smith (9), Ziobrowski (16), Gruszczyński (libero) oraz Zawalski, Makoś, Wachnik (1).

RESOVIA: Shoji (3), Lemański (12), Schulz (3), Buszek (5), Mika (4), Smith (11), Perry (libero) oraz Masłowski (libero), Jarosz (7), Rossard (7).