Różański i Okolie stanęli twarzą w twarz. Polak: Kibice dodają mi skrzydeł

KATEGORIA: SPORT / 21 maja 2024

Fot. Maciej Terpiński

Już w najbliższy piątek 24 maja Łukasz Różański na rzeszowskiej hali Podpromie stanie do walki o obronę pasa mistrza świata WBC w kategorii bridger. Jego przeciwnikiem będzie Brytyjczyk Lawrence Okolie. We wtorek obaj pięściarze spotkali się twarzą w twarz w Rzeszowie.

Czas na obronę pasa

Przypomnijmy, że Łukasz Różański został mistrzem świata federacji WBC w kategorii bridger w kwietniu zeszłego roku, gdy podczas gali KBN 27 w podrzeszowskiej Jasionce pokonał przez techniczny nokaut Chorwata Alena Babicia.

Przygotowania do obrony pasa trwały dosyć długo, koncepcje dotyczące tego, kto miałby być w niej rywalem Różańskiego co chwile się zmieniały. Ostatecznie padło na Brytyjczyka Lawrence’a Okolie, byłego mistrza świata wagi junior ciężkiej.

Walka Różański-Okolie odbędzie się podczas gali KBN 35 w piątek 24 maja na rzeszowskiej hali Podpromie, co będzie ogromnym atutem Polaka, bo będzie wspierany przez rzeszę swoich fanów.

Różański: Kibice dodają mi skrzydeł

We wtorek 21 maja obaj bokserzy stanęli oko w oko podczas konferencji prasowej promującej galę KBN 35 w Rzeszowskich Piwnicach.

Łukasz Różański podczas niej, dziękował władzom miasta za to, że może stoczyć kolejną walkę w randze mistrzowskiej u siebie.

- Tutaj jest mnóstwo moich kibiców, wiem że dodają mi skrzydeł w walkach, dzięki temu wygrywam - mówił polski pięściarz, który podkreślał, że na razie nie myśli o dalszych krokach w swojej karierze i skupia się tylko na piątkowym pojedynku.

Różański przygotowywał się do walki oczywiście w Rzeszowie, niestety już bez Mariana Basiaka, legendarnego trenera bokserskiego, który zmarł w listopadzie zeszłego roku. Jego obowiązki przejął Krzysztof Przepióra, który był już w sztabie rzeszowskiego boksera.

- Przygotowania były dosyć długie, trochę się przeciągały, ale przez 3 miesiące zrobiłem wszystko co w mojej mocy, aby wygrać w piątek - mówił podczas konferencji Łukasz Różański.

Okolie: Muszę być agresywny

Lawrence Okolie będzie dla Różańskiego groźnym rywalem, tym bardziej, że wie, jak walczyć z polskimi pięściarzami. Na rozkładzie ma już czterech naszych bokserów w tym Michała Cieślaka i Krzysztofa Głowackiego. Tego ostatniego pokonał w walce o pas mistrza świata WBO w kategorii junior ciężkiej.

- Bycie mistrzem świata WBO było czymś fantastycznym, natomiast teraz przechodzę do wyższej kategorii, która jest dla mnie naturalna - mówił Brytyjczyk.

Jak podkreślał Okolie, nie przygotowywał nic specjalnego pod walkę z Łukaszem Różańskim. Mówił, że chce wykorzystać swoje zalety takie, jak siła czy agresja.

- W przypadku walki z Łukaszem muszę być agresywny przeciwko niemu i cały czas wywierać pressing - dodawał Okolie.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej pomiędzy oboma pięściarzami siedział prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, który zapraszał wszystkich fanów boksu na piątkową walkę i nie krył oczywiście, za którego z bokserów będzie trzymał kciuki, pokazując koszulkę z nazwiskiem „Różański”.

Trening i ceremonia ważenia

Różański i Okoli w środę o godzinie 18.00 pojawią się na treningu medialnym, który odbędzie się w Millenium Hall. Dzień później w tym samym miejscu o godzinie 17.00 dojdzie do ceremonii ważenia. Oba wydarzenia są otwarte dla kibiców.

Sama Gala KBN 35, podczas której pojedynek Różański-Okolie będzie walką wieczoru, rozpocznie się o godzinie 19.30. Bilety są dostępne na stronie ebilet.pl

Gala będzie transmitowana w TVP Sport oraz stronie internetowej i aplikacji mobilnej. Walka wieczoru będzie również pokazana w TVP 1.

Karol Woliński

Zdjęcia: Maciej Terpiński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4