W czwartkowy wieczór zainaugurowano 28 Rajd Rzeszowski. FOTORELACJA

KATEGORIA: SPORT / 8 sierpnia 2019

W czwartek 8 sierpnia, o godzinie 19.00, na placu eventowym Centrum Kulturalno-Handlowego Millenium Hall w Rzeszowie miała miejsce uroczysta inauguracja 28 Rajdu Rzeszowskiego.

Fot. Sebastian Stankiewicz

W kolejnych dniach (piątek i sobotę) uczestnicy rajdu będą mieli do pokonania 11 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 177 kilometrów. Nie zabraknie wśród nich bardzo widowiskowego odcinka miejskiego, w samym centrum Rzeszowa, oraz oczywiście klasycznej Lubenii.

Na liście zgłoszeń podkarpackiego klasyka jako rundy mistrzostw Polski widnieją 52 załogi, w tym oczywiście cała krajowa czwórka rywalizująca o mistrzowskie tytuły. Na pewno zobaczymy dwóch groźnych rywali, startują bowiem Bryan Bouffier – Hyundai i20 R5 i Grzegorz Grzyb – Skoda Fabia R5. W gronie faworytów (obok Bouffiera i Grzyba), należy upatrywać Mikołaja „Miko” Marczyka oraz Tomasza Kasperczyka. Pierwszy z nich ma na swoim koncie jak na razie tylko jeden start w stolicy Podkarpacia.

Przejazdy rozpędzonych rajdówek nawet przez płytkie miejsca rzeki są bardzo widowiskowe i zawsze gromadzą sporą grupę fanów tego sportu. Podczas tegorocznej edycji tego rajdowego wydarzenia, wodne przełomy znajdą się na dwóch odcinkach specjalnych. Pierwszy z nich, to wyścig rozgrywający się we wspomnianej już Lubenii w piątek, a drugi w sobotę w Zagorzycach. Na tym pierwszym przejazd przez płyciznę rzeki (bród), znajduje się w jego zapętlonej części, a zatem kibice będą mogli zobaczyć „water splash”, aż cztery razy jednego dnia, nawet bez konieczności zmiany miejsca.

Zwycięzców 28 Rajdu Rzeszowskiego poznamy w sobotę 10 sierpnia na rzeszowskim Rynku, już o godz. 16.00.

Red.

Fotorelacja: Sebastian Stankiewicz

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4