Najpierw zaspali, potem odrabiali. Zabójcze siedem minut Resovii.

KATEGORIA: SPORT / 18 listopada 2019

To było siedem minut, które wstrząsnęło trybunami na Wyspiańskiego. Tyle bowiem potrzebowała Resovia, żeby zapewnić sobie wygraną w meczu ze Stalą i strzelić przeciwnikowi 3 gole. Ponownie, słabiej "pasiaki" zagrały w pierwszej połowie meczu.

- Nie ma co ukrywać, że pierwsze 30 minut, zagraliśmy źle. Nie mogliśmy złapać swojego rytmu gry. Sędzia podyktował rzut karny i przegrywaliśmy. W szatni powiedziałem swoim piłkarzom, że ostatni kwadrans pierwszej połowy napawa optymizmem. Staraliśmy się im uzmysłowić, że ten mecz można nie tylko zremisować, ale także wygrać. Udało się - mówił na konferencji po meczu Szymon Grabowski, trener Resovii.

Po przespanej pierwszej połowie (podobnie jak w meczu z GKS Katowice), drugą odsłonę Resovia rozpoczęła z wielkim animuszem. Na efekty długo nie trzeba było czekać. Krykun z prawej strony boiska posłał piłkę w pole karne, a Sebastian Zalepa efektownie z pierwszej piłki pokonał Kalinowskiego. Pięć minut później gospodarze już wygrywali. W roli głównej wystąpił Adrian Dziubiński. Najpierw umiejętnie zastawił się w polu karnym i tyłem do bramki odda strzał, którym zaskoczył bramkarza Stali. Chwilę potem, był bohaterem miejscowych po raz drugi. Tym razem już leżąc na murawie zdołał strzelić na 3-1.

Resovia nie ustrzegła się błędu w końcówce meczu i Stal zdołała strzelić kontaktowego gola. Grający już wtedy w osłabieniu piłkarze Szymona Grabowskiego zdołali korzystny wynik do końca meczu.

Apklan Resovia – Stal Stalowa Wola 3-2 (0-1)

0-1 Dadok (30,karny)

1-1 Zalepa (55)

2-1 Dziubiński (60)

3-1 Dziubiński (62)

3-2 Kiercz (82)

RESOVIA: Daniel – Geniec, Domoń, Zalepa, Mikulec – Feret (80. Hajduk), Radulj (82. Świderski), Dziubiński, Kaliniec, Płatek – Krykun (73. Adamski).

STAL: Kalinowski – Waszkiewicz, Kiercz, Mroziński, Jarosz, Sobotka – Ciepiela, Jopek (84. Śpiewak), Pietras (64. Stelmach), Dadok – Płonka (64. Fidziukiewicz).

Żółte kartki: Kaliniec – Kiercz, Jarosz, Śpiewak.

Czerwona kartka: Szymon Kaliniec (75. minuta, druga żółta).

Sędziował: Bartosz Owsiany (Opole).

Widzów: 1685.

tekst i fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4