Stal i Resovia jednak nie zagrają. PZPN odwołuje mecze

KATEGORIA: SPORT / 13 marca 2020

Fot. Paweł Bialic

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował w piątek o odwołaniu 23 kolejki piłkarskiej II ligi z powodu epidemii koronawirusa. W związku z tym swoich meczy nie rozegrają piłkarze Stali Rzeszów, którzy mieli zmierzyć się na wyjeździe z Elaną Toruń oraz Apklanu Resovii Rzeszów, która miała zmierzyć się na własnym obiekcie przy ul. Wyspiańskiego z drużyną Błękitnych Starogard.

Jeszcze wczoraj wydawało się, że oba zaplanowane na sobotę spotkania rzeszowskich drużyn odbędą się zgodnie z planem, z tym że bez udziału publiczności. Tak brzmiało stanowisko PZPN, według którego mecze zarówno Ekstraklasy oraz I i II ligi miały być rozegrane. Jednak prawdopodobnie wraz z kolejnymi informacjami o przypadkach zachorowań na koronawirusa i późniejszymi apelami piłkarzy oraz władz klubów, w tym obu rzeszowskich drużyn, o wstrzymanie rozgrywek, doszło do zmiany decyzji władz PZPN. Związek wyraził jednak zdziwienie całą sytuacją przypominając, że jeszcze w czwartek przedstawiciele środowisk klubów ekstraklasy I ligi oraz II ligi wyrażali chęć gry.

- Tym samym wyrażamy szczere zdziwienie i zaniepokojenie nagłą zmianą stanowiska przez dużą część klubów drugiej ligi, dotyczącą omawianego problemu, jednocześnie w najmniejszym stopniu nie bagatelizując sprawy - brzmi fragment komunikatu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Na razie komunikat PZPN dotyczy jedynie meczów 23 kolejki II ligi, która miała zostać rozegrana w ten weekend. Odwołane zostaną też prawdopodobnie wszyskie mecze do końca. Według komunikatu PZPN mecze zostaną rozegrane w najbliższym możliwym terminie. Decyzje w tej sprawie będą podejmowane na bieżąco.

Przypomnijmy, że mecze niższych szczebli rozgrywkowych również zostały odwołane. Podobną decyzję podjęły również władze związków sportowych siatkówki, koszykówki oraz piłki ręcznej.

Stadion Resovii zamknięty. Będzie dezynfekcja

Jak poinformowano na profilu facebookowym Aplan Resovii Rzeszów, stadion przy ul. Wyspiańskiego od 12 marca jest zamknięty dla mieszkańców.

- W związku z tym niemożliwe będzie bezpłatne korzystanie przez mieszkańców Rzeszowa i okolic z bieżni lekkoatletycznej. Podczas zamknięcia stadionu wewnątrz trybuny w pomieszczeniach będą odbywać się także prace dezynfekujące - czytamy na profilu klubu.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4