„Nie całuj mnie pierwsza” Siemaszkowa wystawi w Dzień Teatru Publicznego

KATEGORIA: KULTURA / 14 maja 2020

Fot. materiał organizatorów

W sobotę 16 maja przypada Dzień Teatru Publicznego. W ubiegłym roku mogliśmy zaobserwować m. in. długą kolejkę przed Teatrem Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, by kupić bilet w wyjątkowo niskiej cenie na spektakl w ramach Dnia Teatru Publicznego. W tym roku świętowanie będzie zupełnie inne niż w 2019 r. Po raz pierwszy przed teatrem nie zobaczymy ogromnej kolejki czekających na zakup biletu za grosze. Nie będzie tłumów przy kasie i na widowni. Czy to jednak powód, aby nie świętować?

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego pomimo koronawirusowego czasu nie rezygnuje całkowicie z realizacji projektu i zachęca do świętowania online, a w związku z tym Teatr im. Wandy Siemaszkowej podejmuje to wyzwanie z ochotą!

W ramach Dnia Teatru Publicznego nasz rzeszowski teatr przygotował akcję #RZETEATR NATENCZAS/online, a w jej ramach koncert piosenki aktorskiej. Wydarzenie będzie miało miejsce oczywiście 16 maja, o godz. 20:00 na Facebooku i YouTube Teatru Siemaszkowej. Aktorzy dadzą popis swoich wokalnych i aktorskich umiejętności.

Koncert „Nie całuj mnie pierwsza” w wykonaniu Michała Chołki, Mateusza Mikosia i Roberta Żurka święcił tryumfy podczas 26. Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych. Błyskawicznie wyprzedane bilety, dużo śmiechu i wzruszeń, wiele pytań o możliwość przeżycia tego jeszcze raz, sprawiły, że tegoroczny Dzień Teatru Publicznego postanowiono oddać we władanie „Trzem Tenorom” rzeszowskiej sceny teatralnej.

Drodzy Czytelnicy, podczas koncertu usłyszycie najpiękniejsze piosenki o miłości, jakie przez lata można było usłyszeć w Teatrze W. Siemaszkowej ust męskich scenicznych bohaterów. Te utwory wybrzmią ponownie lecz tym razem z pustej, stęsknionej Aktorów i Publiczności Dużej Sceny.

Aktorzy wystąpią przy akompaniamencie pianisty Tomasza Jachyma i w towarzystwie Marka Kępińskiego, który wcieli się w rolę narratora.

Oglądajcie, słuchajcie i Niech Żyje Teatr!

Red.

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas kontaktu z innymi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4