WiMBP zaprasza na wykład online prof. Kazimierza Ożoga. O języku polskim

KATEGORIA: KULTURA / 15 lutego 2021

Fot. WiMBP

„Język polski jako wartość dla osoby, grupy i narodu” – to tytuł wykładu online prof. Kazimierza Ożoga, na który zaprasza Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie.

Premiera filmu odbędzie się online w poniedziałek, 15 lutego o godz. 18.00 na kanale You Tube (link: https://youtu.be/c-w_QWY6esQ) oraz na platformie Facebook @WiMBPwRzeszowie.

Prof. Kazimierz Ożóg – polski profesor nauk humanistycznych. Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Został habilitowany w 1991 r., a jako rozprawę habilitacyjną zgłosił publikację „Leksykon metatekstowy”. W 2003 r. otrzymał tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych.

Najpopularniejszą publikacją prof. Kazimierza Ożoga jest „Kokakola jest spoko. Polszczyzna przełomu XX i XXI w.” (2001). Profesor prowadzi wykłady w Instytucie Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Od 2019 r. jest współprowadzącym programu „Moda na język polski” nadawanego przez TVP3 Rzeszów, który dotyczy zmian, jakie zachodzą w ojczystym języku w różnych kontekstach kulturowych i społecznych.

Wydarzenie dofinansowane zostało w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021.

Red.

Fot. WiMBP

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4