Ratujmy Kino Zorza! Trzy przedpremiery i zbiórka z nagrodami dla darczyńców

KATEGORIA: KULTURA / 18 lutego 2021

Archiwalna puszka na taśmę filmową z kolekcji kina Zorza
Fot. Materiały kina Zorza

Choć rzeszowskie kino Zorza znów działa, to aby przetrwało potrzebuje dalszej pomocy. W tym celu kino zorganizowało zbiórkę z nagrodami rzeczowymi. Na widzów czekają też trzy przedpremiery.

- Wprawdzie kino Zorza otworzyło się 12 lutego, jednak wciąż nasza sytuacja nie jest pewna. Tym bardziej, że obecne otwarcie odbywa się na zasadach warunkowych. Najlepszy sezon dla kin to okres od października do marca. Niestety lockdown oraz obawa ludzi przed pandemią, spowodowała, że i ten rok zapowiada się bardzo słabo pod względem frekwencyjnym. Wprawdzie w weekend walentynkowy odwiedziło nas dużo widzów, jednak spowodowane to było tym konkretnym wydarzeniem - mówi Katarzyna Kazanecka z Zorzy.

Zorza stworzyła zbiórkę na portalu Polak Potrafi „Ratujmy kino Zorza w Rzeszowie”, w której przygotowano nagrody rzeczowe dla każdej osoby, która zechce wspomóc kino.

- Są to plakaty filmowe, stare obiektywy do projektorów, szpule i puszki na taśmę filmową, bilety na występy Piotra Bałtroczyka, Cezarego Pazury i Teresy Werner, niespodzianki na DVD, dzień w kinie Zorza oraz wiele innych ciekawych nagród - wylicza Kazanecka. LINK DO ZBIÓRKI.

Szpula filmowa, która idealnie nada się do dekoracji domów
Fot. Materiały kina Zorza

W repertuarze na kolejny tydzień (poniżej) Zorza planuje przedpremiery filmów „Jeszcze jest czas” i „Sound of Metal”. Z kolei we wtorek, 23 lutego w DKF Zorza - również przedpremierowowo będzie można obejrzeć film „Obiecująca. Młoda. Kobieta”. Z kolei w sobotę na prośbę widzów kino dodało seans filmu „Na Rauszu”.

Fot. Materiały prasowe

Opisy filmów:

PRZEDPREMIERA: OBIECUJĄCA. MŁODA. KOBIETA.

Film zostanie pokazany w ramach DKF Zorza - 23 lutego. Bilety w cenie 12 zł

Wszyscy zawsze mówili o Cassie (Carey Mulligan), że to obiecująca młoda kobieta... ale zdarzyło się coś, co brutalnie zmieniło jej przyszłość. W jej życiu nic nie jest tym, na co wygląda. Jest niezwykle bystra, kusząco przebiegła, a nocami prowadzi sekretne podwójne życie. A teraz, dzięki niespodziewanemu spotkaniu, Cassie otrzymuje szansę, by rozliczyć się z przeszłością. I na pewno tę szansę wykorzysta.

Fot. Materiały prasowe

PRZEDPREMIERA: JESZCZE JEST CZAS

Willis, konserwatywny farmer, przenosi się do Los Angeles, by zamieszkać ze swoim synem Johnem i jego rodziną. Czy ojciec i syn, których od lat dzieli wszystko, będą potrafili porozumieć się i zaakceptować dzielące ich różnice?

Fot. Materiały prasowe

PRZEDPREMIERA: SOUND OF METAL

Opowieść o losach pary, która z dnia na dzień musi zmierzyć się z wyzwaniem bezpowrotnie zmieniającym ich życie.

Fot. Materiały prasowe

SKŁODOWSKA

Młoda, ambitna Maria Skłodowska przybywa do Francji, by na słynnej Sorbonie podjąć studia, które są jej wielkim marzeniem, a już wkrótce przyniosą przełom nie tylko w życiu młodej kobiety, ale całego świata. Początki jednak są trudne. Nikt nie traktuje poważnie naukowych planów i teorii, które snuje młoda Maria. Mężczyźni zazdrośnie strzegą wstępu na najwyższe szczeble naukowej kariery. Jednak geniusz, upór i odwaga Skłodowskiej wkrótce zaczną kruszyć ten opór. A niezwykłe odkrycia, których dokona wraz z mężem Piotrem Curie przyniosą jej zasłużone miejsce w naukowym panteonie.

JUTRO CZEKA NAS DŁUGI DZIEŃ

Od 30 lat doktor Helena Pyz pracuje w ośrodku wychowawczo-leczniczym dla trędowatych oraz ich rodzin Jeevodaya w Indiach. Z biegiem lat coraz mocniej odczuwa własną chorobę, ale siła charakteru nie pozwala jej skapitulować. Długotrwała obserwacja dokumentalna pozwala zrozumieć, na czym polegała wyjątkowa rola misjonarki i lekarki.

NIGDY, RZADKO, CZASAMI, ZAWSZE

Licealistka z niewielkiego miasteczka zachodzi w niechcianą ciążę. Wraz z przyjaciółką ruszają do Nowego Jorku, by poszukać pomocy.

Fot. Materiały prasowe

ZIEJA

Rok 1977. Osiemdziesięcioletni ksiądz Jan Zieja (Andrzej Seweryn), współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników, jest przesłuchiwany przez Grosickiego, oficera Służby Bezpieczeństwa (Zbigniew Zamachowski). Grosicki nakłania go do współpracy. Ksiądz odmawia. Grosicki nie daje za wygraną. Jest świetnie przygotowany. Wie o życiu księdza wszystko, czym chce zdobyć jego zaufanie. Jeśli mu się nie uda, może stracić wszystko.

Fot. Materiały prasowe

MAGICZNE MUZEUM

Harvie jest inteligentnym chłopcem, którego rozsadza energia. Ma teraz jeden cel — chce ukończyć ostatni poziom gry komputerowej. Kiedy znalazłby się w Galerii Sławnych Graczy, jego ojciec wreszcie byłby z niego dumny. Skończenie gry staje się początkiem prawdziwej przygody, która zabierze chłopca, jego psa i przyjaciółkę Monikę do zapomnianego muzeum starych lalek. Gdy chłopiec przypadkiem uaktywni legendarny magiczny dysk, wszystkie lalki ożyją. A wraz z nimi straszny Władca Marionetek. Kiedy Harvie zda sobie sprawę z tego, jakie złe moce uwolnił, będzie musiał użyć wszystkich swoich umiejętności, by ocalić nie tylko siebie i przyjaciół, ale całe miasto.

Fot. Materiały prasowe

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4