Okrągły jubileusz dorosłej grupy ZPiT „HANKA” z Głogowa Małopolskiego

KATEGORIA: KULTURA / 26 listopada 2021

Gratulacje dla zespołu na ręce pani choreograf Edyty Śliwy składa burmistrz Głogowa Małopolskiego - Paweł Baj.
Fot. Gmina Głogów Młp.

W sobotę 20 listopada w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Domu Kultury im. Franciszka Kotuli w Głogowie Małopolskim odbył się jubileuszowy koncert z okazji 10-lecia działalności dorosłej grupy Zespołu Pieśni i Tańca „HANKA”.

Z okazji tego okrągłego jubileuszu grupa „HANKA” zaprezentowała się przed zgromadzoną publicznością z bogatym repertuarem pieśni oraz tańców ludowych.

W programie koncertu znalazły się m. in. tańce rzeszowskie, przeworskie, krośnieńskie, a także polonez i poleczka warszawska. Tancerzom towarzyszyła kapela pod kierownictwem Romana Węglowskiego z gościnnym udziałem poprzednich kierowników: Mirosława Szpyrki i Jakuba Augustyna.

Pomiędzy tańcami usłyszeć można było przyśpiewki z regionu rzeszowskiego i nie tylko, w wykonaniu grupy wokalnej zespołu pod kierownictwem Aleksandry Dyby. Utwory solowe wykonali Marta Kloc, tancerka oraz Tomasz Nieckarz, członek grupy wokalnej.

Z okazji obchodów 10-lecia działalności zespół „HANKA” otrzymał wiele podziękowań. Na ręce pani choreograf Edyty Śliwy, złożyli je m. in.: burmistrz Głogowa Młp. Paweł Baj, dyrektor MGDK Dariusz Lewandowski - Socha, Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Głogów Małopolski, ZPiT Chorzelowiacy z Chorzelowa, ZPiT Mały Łańcut z Łańcuta, ZPiT Markusy z Markowej, ZPiT Rochy z Sędziszowa Młp., ZPiT Rudki z Rzeszowa oraz Męski Chór Gloria z Wysokiej Głogowskiej.

Poniżej zobacz fotorelację z tego wydarzenia.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4