„Czy dialog chrześcijańsko-żydowski jest potrzebny?”. Na wykład zaprasza IPN

KATEGORIA: KULTURA / 14 stycznia 2025

Fot. IPN

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z s. Katarzyną Kowalską NDS, teolożką, religioznawczynią, wiceprzewodnicząca zarządu ICC Międzynarodowej Rady Chrześcijan i Żydów, która wygłosi wykład pt. „Czy dialog chrześcijańsko-żydowski jest potrzebny?”.

Spotkanie w ramach XVII Obchodów Międzynarodowych Dni Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu odbędzie się 21 stycznia 2025 r. (wtorek) o godz. 16:00 w Sali Konferencyjnej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, ul. Szopena 23.

S. Katarzyna Kowalska ze zgromadzenia Notre Dame de Sion – teolożka katolicka, religioznawczyni, współprzewodnicząca Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. Sześć lat studiowała w szkole rabinicznej, obroniła doktorat na żydowskiej uczelni Leo Baeck College w Londynie; mieszkała w Izraelu. Wykłada przedmioty z dziedziny judaistyki i Biblii na: Uniwersytecie Jagiellońskim; Uniwersytecie w Betlejem; Akademii Katolickiej w Warszawie (Bobolanum); w Sion Center for Biblical Formation w Jerozolimie; Sion Centre for Dialogue and Encounter w Londynie; w Zimbabwe i Kongo. Od 20 lat zaangażowana w działania dialogowe w Wielkiej Brytanii, Polsce i Izraelu. Członkini Klubu Chrześcijan i Żydów „Przymierze”.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4