Współtwórca „Hobbita” odwiedzi Rzeszów i spotka się z mieszkańcami

KATEGORIA: KULTURA / 25 czerwca 2019

 

Na zdjęciu rzeszowianin Krzysztof Szczepański. Fotografia przesłana przez Podkarpacką Komisję Filmową
Fot. pochodzi z prywatnego archiwum Krzysztofa Szczepańskiego.

Krzysztof z Rzeszowa osiągnął międzynarodowy sukces, bo nigdy nie poddał się w podążaniu za swoimi marzeniami. Dziś jest cenionym w Hollywood artystą, a jego pracę możemy podziwiać w wielu kultowych i kasowych produkcjach prosto z fabryki snów. Już w najbliższy czwartek spotka się z mieszkańcami Rzeszowa, którzy nie tylko będą mieli okazję poznać cenionego w świecie filmu krajana, ale i porozmawiać z nim na temat jego bardzo interesującej profesji.

Rzeszowianin, który pewnego dnia spakował dwie walizki i poleciał na drugi koniec świata w pogoni za marzeniem – tak o Krzysztofie Szczepańskim mówią organizatorzy spotkania z nim, które odbędzie się już na dniach w Rzeszowie.

„(...) Pochłaniałem wszystko co wpadło w moje ręce na temat rysunku, ilustracji, animacji, filmu, montażu, storytellingu, kamer, fotografii, kinematografii i pochodnych tych tematów. Robiłem reklamy, filmy, programy TV, projekty postaci i ilustracje, animacje, montaż i korekcję kolorów.” - tak o swojej fascynacji światem grafiki, animacji i filmu mówi Krzysztof Szczepański.

Fragment z animacji stworzonej do filmu „Hobbit” przez Krzysztofa Szczepańskiego

W czwartek (27 czerwca) o godz. 17.00 na sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, będziecie mieli Państwo okazję, aby spotkać się z Krzysztofem Szczepańskim, który jest twórcą animacji w takich filmach jak: Gwiezdne wojny: Łotr 1, Gwiezdne Wojny: Han Solo, trylogia Hobbit, Księga Dżungli, Przygody Tin Tina i wielu innych, jest także jednym z głównych animatorów najbardziej aktualnej produkcji Disneya – Król Lew. Na spotkaniu w Rzeszowie opowie o kulisach powstawania hollywoodzkich produkcji, współpracy z największymi reżyserami oraz o tym, jak osiągnął swój sukces startując z pozycji rzeszowskiego studenta. Wstęp na wydarzenie jest wolny!

Krzysztof Szczepański urodził się i wychował w Rzeszowie. Studiując informatykę na jednej z rzeszowskich uczelni, zaczął interesować się grafiką komputerową. Jego umiejętności, ambicja oraz ciężka praca doprowadziły go do współpracy z najbardziej prestiżowymi firmami zajmującymi się produkcją filmową na świecie. Pracował m. in. dla Weta Digital - studia znanego z takich produkcji jak „Władca Pierścieni” czy „King Kong” oraz Industrial Light and Magic – jest to firma, która jest odpowiedzialna za animacje w „Gwiezdnych Wojnach”, „Jurassic Park” czy „Titanic”. Dwa lata temu przed Krzysztofem pojawiła się propozycja dołączenia do teamu Andy’ego Jonesa przy tworzeniu nowej, animowanej wersji Króla Lwa.

Organizatorem spotkania z Krzysztofem Szczepańskim jest Podkarpacka Komisja Filmowa.

Kam.

Przesłane przez Podkarpacką Komisję Filmową
Fot. pochodzi z prywatnego archiwum Krzysztofa Szczepańskiego.

Przesłane przez Podkarpacką Komisję Filmową
Fot. pochodzi z prywatnego archiwum Krzysztofa Szczepańskiego.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4