Może czas narobić filmowe zaległości? Premiery czekają na Was w sieci

KATEGORIA: KULTURA / 21 marca 2020

Fot. materiał dystrybutora

Ile razy mówiliśmy sobie, że gdy tylko będziemy mieć wolne, to nadrobimy wszystkie książkowe i filmowe zaległości? No właśnie… Tak się składa, że obecna sytuacja pandemiczna na świecie właśnie stworzyła nam taką możliwość. Wszelkie zajęcia dodatkowe i kursy zostały odwołanie. Nie pracują salony fryzjerskie ani kosmetyczne, nieczynne są galerie handlowe, siłownie, kawiarnie, kluby, a nawet biblioteki. Czas, który zwykle poświęcaliśmy na aktywności w mieście trzeba jakoś zagospodarować sobie w domu. Czy to nie brzmi jak właśnie „to wolne”, na które tyle czekaliśmy?

Od 12 marca decyzją rządu na terenie całej Polski zawieszono funkcjonowanie instytucji kultury, w tym kin. To była i jest całkiem nowa sytuacja nie tylko dla stałych bywalców kina, ale i dla jego twórców. 6 marca do kin trafił najnowszy film Jana Komasy „Sala samobójców. Hejter”. W jeden weekend produkcja przyciągnęła do kinowych sal ponad 140 tys. widzów. Niestety w dalszej promocji „Hejtera…” przeszkodził koronawirus, który niebezpiecznie szybko zaczął rozprzestrzeniać się po świecie. Ale jest dobra wiadomość dla kinomaniaków - twórcy postanowili opublikować film na portalu streamingowym. Za 35 zł można wykupić do niego dostęp na 48 godzin. Korzystając z płatnego źródła wspieramy legalną kulturę, a dzięki temu nie wychodząc z domu można być na bieżąco z kinowymi hitami. Link do filmu poniżej.

„SALA SAMOBÓJCÓW. HEJTER”, reż. Jan Komasa

OGLĄDAJ

Film Jana Komasy nie jest jedynym, któremu pandemia pokrzyżowała plany. Wiele osób czekało premierę polskiego horroru. Film „W lesie dziś nie zaśnie nikt” w reżyserii Bartosza Kowalskiego, miał trafić do kin w piątek 13 marca. W związku z koronawirusem w Polsce, data produkcji została przesunięta na bliżej nieokreślony czas. Wszyscy, którzy chcieliby ten film zobaczyć ucieszy pewnie fakt, że od piątku 20 marca dostępny jest on w serwisie Netflix.

Lektury szkolne na ekranie w domowym zaciszu

Oprócz kinowych smaczków mamy dla wielbicieli kina jeszcze jedną propozycję. Kwarantanna to dla wielu czas spędzony ze swoimi dziećmi, które są w wieku szkolnym. To dobra okazja, aby wspólnie z pociechami obejrzeć ekranizacje klasyków literatury. Często uczniowie protestują, gdy przyjdzie im sięgnąć po szkole lektury. Może książki podane w ten sposób skuteczniej trafią do młodego odbiorcy, a i samemu miło będzie odkryć te dzieła na nowo. Wiele osób zapewne ostatni raz miało w rękach te tytuły będąc w szkolnej ławie. Może warto sprawdzić jak odbiera się je mając zupełnie inną wrażliwość i bagaż doświadczeń niż za szkolnych lat? Poniżej link z dostępem do bezpłatnych filmów. Wśród nich m. in.: „Inny Świat”, „Szatan z VII klasy”, „Mistrz i Małgorzata” i „Lalka”.

OGLĄDAJ

Dla tych, którzy od oglądania filmów wolą czytanie książek też znajdzie się propozycja. Na stronie Empiku pojawiła się informacja o bezpłatnym dostępie do usługi „Empik Premium” przez 60 dni. Posiadanie takiego konta daje dostęp do wielu e-booków i audiobooków, które można czytać i słuchać za darmo. Więcej informacji oraz regulamin korzystania z tej promocji znajduje się w linku poniżej.

https://www.empik.com/czas-w-domu

Kam.

#zostanwdomu jeżeli tylko masz taką możliwość

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4