Politechnika ma nową ściankę wspinaczkową. Ma być dostępna dla każdego

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 27 września 2018

Fot. Karol Kadyjewski - CFiS PRz

Politechnika Rzeszowska ma nową ścianę wspinaczkową. Inwestycja zlokalizowana jest w hali sportowej Centrum Fizjoterapii i Sportu Politechniki Rzeszowskiej, przy ulicy Poznańskiej 2A.

Obiekt wspinaczkowy ma wysokość 10 m, jego powierzchnia to 220 m kw. Wyposażony jest w 13 stanowisk górnych i ponad 80 indywidualnych punktów asekuracyjnych. Wysięg przewieszenia ściany mierzy 5m.

- To największy i najnowocześniejszy obiekt tego typu na Podkarpaciu. Będzie on wykorzystywany do prowadzenia zajęć dydaktycznych i treningów sekcji wspinaczkowej, a także do rozgrywania zawodów i organizowania szkoleń. Ściana będzie też dostępna dla wszystkich amatorów wspinania - informuje Katarzyna Kadaj-Kuca, rzecznik prasowy Politechniki Rzeszowskiej.

Oficjalne otwarcie ściany wspinaczkowej odbędzie się 10 listopada i będzie połączone z inauguracją Sportowego Roku Akademickiego oraz Mistrzostwami Województwa Podkarpackiego w Wspinaczce Sportowej.

Nowa ściana Politechniki Rzeszowskiej ma charakter sportowo-rekreacyjny, jej różnorodna bryła i funkcjonalność pozwala na postawienie pierwszych kroków początkującym wspinaczom jak i na zaawansowany trening profesjonalnym zawodnikom.

- Na powierzchni ściany zostało przykręconych ponad tysiąc chwytów, które tworzą logiczny ciąg dróg wspinaczkowych o różnorodnym stopniu trudności. Dzięki gęstej siatce punktów asekuracyjnych pokonywanie dróg wspinaczkowych jest możliwe zarówno z górną jak i dolną asekuracją. Obiekt został wyposażony w cały niezbędny atestowany sprzęt w postaci lin, uprzęży i przyrządów asekuracyjnych – tłumaczy Karol Kadyjewski, instruktor CFiS.

Cześć ściany jest zgodna z formatem International Federation of Sport Climbing co umożliwia treningi i rozgrywanie zawodów w konkurencji wspinania na czas.

Bieżące informacje są dostępne na stronie internetowej: sciana.prz.rzeszow.pl.

Red.

Fot. Karol Kadyjewski - CFiS PRz

Fot. Karol Kadyjewski - CFiS PRz

Fot. Karol Kadyjewski - CFiS PRz

Fot. Karol Kadyjewski - CFiS PRz

Fot. Karol Kadyjewski - CFiS PRz

Fot. Karol Kadyjewski - CFiS PRz

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4