Urzędnicy marszałka wzięli udział w akcji #GaszynChallenge

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 2 lipca 2020

Fot. UMWP

Do akcji #GaszynChallenge dołączyli w czwartek pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

- Na placu przed budynkiem zameldowała się nas niemal setka. Tam, z przymrużeniem oka rzuciliśmy wyznanie naszym mięśniom, by już całkiem serio zebrać środki na pomoc w walce z chorobą Pawłowi Szkutnickiemu z Mielca - wyjaśnia Tomasz Leyko, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. - Udało się zarówno w aspekcie sportowym, jak i charytatywnym.

Paweł Szkutnicki, od 20 lat walczy z ciężką chorobą rdzenia kręgowego, jedyną szansą na polepszenie stanu zdrowia Pawła jest kosztowna specjalistyczna rehabilitacja. W tej chwili Paweł wykorzystuje godziny rehabilitacji oddechowej przyznane w ramach opieki długoterminowej. Lekarze zalecają większa ilość godzin rehabilitacji w celu stymulacji mięśni, zapobiegania przykurczom i profilaktyki przeciwodleżynowej. Paweł wymaga specjalistycznej rehabilitacji neurologiczno-oddechowej w profesjonalnym ośrodku do tego przeznaczonym. Roczny koszt turnusów rehabilitacyjnych w takim ośrodku to 30 000 zł.

Urzędnicy marszałka zachęcają do wsparcia: www.uratujecie.pl/potrzebujacy/Pawel

Do dalszej zabawy Urząd Marszałkowski nominował: East Poland House oraz Port Lotniczy „Rzeszów – Jasionka”, a z okazji Dnia Dziennikarza Sportowego: TVP Sport, redakcję sportową TVP3 Rzeszów i redakcję sportową Polskiego Radia Rzeszów.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4