Terytorialsi przekazali kolejny kontener dla powodzian w Trzcinicy

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 14 lipca 2020

Fot. 3. PBOT

Od początku powodzi żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagają mieszkańcom Podkarpacia w usuwaniu skutków po żywiole. Wiele rodzin pozostało bez dachu nad głową. Kilka dni temu terytorialsi dostarczyli dodatkowy kontener mieszkalny dla rodziny z Trzcinicy.

Żołnierze 3. PBOT nadal realizują działania przeciwpowodziowe na terenach powiatów przemyskiego, przeworskiego, rzeszowskiego, łańcuckiego oraz jasielskiego. W piątek 10 lipca wczesnym rankiem terytorialsi z 33. Batalionu Lekkiej Piechoty WOT z Dębicy przekazali dodatkowy kontener mieszkalny rodzinie z Trzcinicy, która pozostała bez dachu nad głową. To już drugi kontener mieszkalny dostarczony dla pięcioosobowej rodziny. Pierwsze dwa kontenery mieszkalny i sanitarny terytorialsi postawili na podwórku powodzian w środę 8 lipca.

Misją żołnierzy WOT w czasie pokoju jest między innymi: wspieranie społeczności lokalnych w sytuacjach usuwania skutków klęsk żywiołowych, niesienie pomocy powodzianom, jak również wsparcie służb w czasie akcji poszukiwawczych.

- Podkarpaccy terytorialsi wywiązują się ze swoich obowiązków w wielu obszarach na najwyższym poziomie. Od początku pandemii pomagają kombatantom, osobom starszym, organizują kordony sanitarne w placówkach medycznych a zespoły medyczne od kwietnia pobierają wymazy od osób przebywających na kwarantannie. W miniony piątek i sobotę terytorialsi organizowali mobilny punkt poboru wymazów metodą „drive thru” w Jarosławiu. Natomiast od 23 czerwca żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagają mieszkańcom Podkarpacia w usuwaniu skutków powodzi, która nawiedziła nasz region - informuje kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. PBOT.

Red.

Fot. 3. PBOT

Fot. 3. PBOT

Fot. 3. PBOT

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4