43. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pójdą tylko księża

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 3 sierpnia 2020

Wyście pielgrzymki 4 sierpnia 2019 r.
Fot. Ks. T. Nowak/Diecezja Rzeszowska

We wtorek 4 sierpnia tradycyjnie wyruszy na Jasną Górę 43. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa będzie ona inna niż zwykle i będzie miała ograniczony charakter. Na Jasną Górę pójdą tylko księża.

Hasło tegorocznej pielgrzymki to „Niewiasto Eucharystii ucz świętowania”.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 6.30 Mszą św. w kościele farnym w Rzeszowie (Msza będzie transmitowana przez Katolickie Radio VIA).

Po Mszy św. grupa kilku księży wyruszy na pątniczy szlak. Codziennie na szlak wyruszy tylko kilku księży. Po przejściu jednego, dziennego odcinka, będzie czekał na nich samochód, który zawiezie ich z powrotem do Rzeszowa. Rankiem następnego dnia kilku księży zostanie przywiezionych na to miejsce i stamtąd rozpoczną pielgrzymowanie. Księża będą szli w odpowiednich odstępach, w milczeniu, modląc się indywidualnie.

Pozostałe osoby organizatorzy pielgrzymki zapraszają do duchowego pielgrzymowania (formularz i szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej pielgrzymki www.pielgrzymka.rzeszow.pl). Centrum duchowego pielgrzymowania będzie w bazylice ojców Bernardynów w Rzeszowie i w kościele Św. Krzyża w Rzeszowie. Pomocą w duchowym pielgrzymowaniu będą codzienne audycje i transmisje w Katolickim Radiu VIA.

Pielgrzymka zakończy się 13 sierpnia o godz. 11.30 Mszą św. na Jasnej Górze (Msza będzie również transmitowana przez Katolickie Radio VIA).

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4