Urzędy skarbowe na Podkarpaciu znów czynne przez pięć dni w tygodniu

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 14 września 2020

Fot. Google Maps

- Od dziś bezpośrednia wizyta w urzędach skarbowych w województwie podkarpackim możliwa jest przez 5 dni w tygodniu - poinformowała w poniedziałek (14 września) mł. asp. Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Godziny bezpośredniej obsługi klientów - poniedziałek: 8:00-18:00, wtorek – piątek: 8:00-15:00. Na stronach poszczególnych urzędów można znaleźć komunikaty dotyczące aktualnej obsługi klientów, numery telefonów itd.

Pierwszy US w Rzeszowie: TUTAJ.

Drugi US w Rzeszowie: TUTAJ

- Cały czas zachęcamy, aby korzystać z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego załatwiania spraw z urzędem, bez konieczności wychodzenia z domu - dodała Edyta Chabowska.

W wyjątkowych sprawach, których nie można załatwić elektronicznie, podatnicy będą obsługiwani w urzędach skarbowych. Jak wyżej wspomniano od 14 września możliwa jest wizyta w urzędzie skarbowym przez 5 dni w tygodniu.

- Klienci będą przyjmowani z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Prosimy o stosowanie się do zaleceń zamieszczonych w siedzibach urzędów - zaznacza Krajowa Administracja Skarbowa (KAS).

Korzystanie z elektronicznych form obsługi Klienta

KAS zachęca do korzystania z e-usług i kontaktu z urzędami skarbowymi poprzez e-PUAP i infolinie.

Usługi e-Deklaracje i Twój e-PIT, dostępne są na stronie podatki.gov.pl i pozwalają na sprawne rozliczanie podatków bez wizyty w urzędzie skarbowym.

Więcej informacji dostępnych jest na stronach internetowych poszczególnych izb administracji skarbowych, urzędów skarbowych oraz na stronie podatki.gov.pl

Natomiast w serwisie biznes.gov.pl znajdują się opisy elektronicznych usług świadczonych przez urzędy skarbowe, między innymi informacje o tym w jaki sposób, elektronicznie, można złożyć wniosek i uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach oraz należnościach celnych lub stwierdzające stan zaległości.

Infolinia KIS

Krajowa Informacja Skarbowa udziela informacji podatkowych i celnych przez telefon:

· 22 330 03 30 (z telefonów komórkowych)

· 801 055 055 (z telefonów stacjonarnych)

· +48 22 330 03 30 (z zagranicy)

od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00.

KAS zachęca również do zadawania pytań drogą elektroniczną poprzez formularz dostępny na Portalu Podatkowym.

Aby otrzymać informację na temat cła lub podatków na adres e-mail, na stronie Portalu Podatkowego należy wybrać pozycję Skontaktuj się z nami, a następnie opcję „Pytanie e-mail”.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4