Przyłączycie się? Trwa akcja charytatywna dla dzieci chorujących na raka

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 12 stycznia 2021

Tak wyglądała zbiórka charytatywna rok temu
Fot. Michał Mielniczuk/Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

Już po raz piąty mieszkańcy Podkarpacia mają okazję wziąć udział w akcji charytatywnej na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi. Do tej pory akcja była związana z balem charytatywnym organizowanym przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych w ramach Ogólnopolskiego Forum Samorządów, którego organizatorem był Samorząd Województwa Podkarpackiego. W tym roku z powodu pandemii COVID-19 Podkarpacki Samorządowy Bal Charytatywny nie odbędzie się, jednak zbiórka pieniędzy już tak.

- Chcemy, aby ten szlachetny cel, jakim była coroczna zbiórka środków dla chorych dzieci został utrzymany. Uważam, że „Podkarpackie dzieciom – Zostań naszym bohaterem!” jako hasło naszej akcji, wpisuje się w całość naszych działań. Ale nawet ta akcja musi podlegać obecnie ograniczeniom i regułom, które musimy dziś stosować. Dlatego odbędzie się wirtualnie. - powiedział marszałek Władysław Ortyl, dodając, że zebrane zostały wszystkie elementy, uruchomione systemy przelewów internetowych, które mogą służyć aukcji internetowej i pozwolić na zbieranie oraz licytacja przedmiotów.

Marszałek Władysław Ortyl.
Fot. Paweł Bialic

Pieniądze będzie można przekazywać za pośrednictwem strony www.podkarpackiedzieciom.pl korzystając ze specjalnego formularza, który obsługuje bezpieczny, ogólnopolski operator – Przelewy24.pl, a także wykonując przelew tradycyjny bankowy lub pocztowy. Dane do przelewu są wskazane na wyżej wspomnianej stronie.

- Celem jaki postawiliśmy sobie w tym roku jest zebranie kwoty 100 tys. zł na remont i doposażenie kolejnych pracowni USG, konkretnie dwóch pracowni USG w Szpitalu Klinicznym nr 2 w Rzeszowie, z których korzystają podopieczni naszej fundacji, ale też dzieci z całego Podkarpacia. - mówiła Justyna Witkoś, koordynator rzeszowskiego oddziału Fundacji Iskierka.

Justyna Witkoś, koordynator rzeszowskiego oddziału Fundacji Iskierka.
Fot. Paweł Bialic

Wesprzeć akcje można na kilka sposobów. Odbędzie się licytacja w Polskim Radiu Rzeszów, będzie także licytacja w serwisie Allegro Charytatywni. Na stronie podkarpackiedzieciom.pl, gdzie można wpłacać pieniądze i przekazywać darowizny. Dodatkowo organizatorzy wymyślili również nietypowe wydarzenie związane z akcja na rzecz dzieci. Można wziąć udział w challengu „O Janku Wędrowniczku”. Aktualnie trwa internetowe wyzwanie polegające na nagraniu krótkiego filmiku, na którym nominowana osoba czyta fragment twórczości autorstwa Marii Konopnickiej „O Janku Wędrowniczku”. Te krótkie wierszyki dla najmłodszych, są analogią do podróży jaką odbywają podopieczni Fundacji Iskierka.

Ta zabawa poza promocją charytatywnej zbiórki w świecie wirtualnym, ma także swoją kontynuację w świecie realnym. Każda nominowana osoba ma 7 dni na odpowiedź, czyli nagranie swojego filmu i nominowanie kolejnej osoby. W trakcie 7 dni od nominacji do miejsca pracy osoby nominowanej - urzędu, instytucji, małej firmy, czy też dużego przedsiębiorstwa, trafia specjalny wpłatomat. Urządzenie przypominające terminal płatniczy staje w eksponowanym miejscu i zbiera pieniądze na rzecz dzieci. Wystarczy, że pracownik danego urzędu, instytucji czy firmy, z ekranu urządzenia wybierze proponowaną kwotę, a następnie przyłoży telefon lub skorzysta z karty płatniczej. Pieniądze są zbierane na subkonto Fundacji Iskierka – partnera akcji, które jest dedykowanym numerem dla akcji Podkarpackie Dzieciom – Zostań naszym bohaterem!

Akcja charytatywna rozpoczęła się 21 grudnia 2020 r., i potrwa do 28 lutego 2021 r. Akcja została szeroko rozpropagowana w interniecie. Powstało wiele filmów informacyjno-edukacyjnych, które tłumaczą specyfikę tegorocznej zbiorki, a organizatorzy akcji docierają ze swoimi informacjami do mieszkańców Podkarpacia poprzez media społecznościowe.

- Ubiegłoroczna aukcja charytatywna zakończyła się bardzo dobrym wynikiem. 360 tys. zł trafiło do Szpitala Klinicznego nr 2 w Rzeszowie, dzięki czemu został zakupiony nowoczesny aparat ultrasonograficzny dedykowany tylko i wyłącznie dzieciom. Tę pracownię w dalszym ciągu musimy rozwijać i to jest przedmiotem naszej troski na ten rok – - dodał Władysław Ortyl.

Red.

A tak było rok temu

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4